ZSP Bachowice
13 MAJA – ROCZNICA ZAMACHU NA PAPIEŻA JANA PAWŁA II PDF Drukuj Email
środa, 13 maja 2020 11:14

13 maja w Kościele katolickim obchodzimy wspomnienie Matki Bożej z Fatimy. Fatima, to miejscowość w Portugalii, gdzie 13 maja 1917 r. trójce dzieci objawiła się Matka Boża.

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI KONKURS "WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW" - WYNIKI II ETAPU PDF Drukuj Email
wtorek, 12 maja 2020 10:04

     W dniu 11 maja 2020 roku uczniowie z klas 1-4 i 5-8 uczestniczyli w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Przystąpili do niego tylko najwytrwalsi czytelnicy, którzy w okresie od listopada do marca zdobyli 10 sprawności czytelniczych:

Franciszek Machowski, Miłosz Rzepa, Kacper Garus, Marlena Kadzik, Alan Orda, Dominik Jettmar, Nina Kajfasz, Damian Porębski, Jagoda Szmidt (w kategorii klas 1-4) oraz Oliwia Orda, Jan Przytuła, Karol Garus, Radosław Smurzyński (w kategorii klas 5-8).

Więcej…
 
REGULAMIN KORZYSTANIA Z BOISKA "ORLIK" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 maja 2020 11:54

Regulamin korzystania z boiska sportowego "ORLIK" znajduje się w załączniku ( do pobrania):

Załączniki:
PlikOpisRozmiarPobraneOstatnia modyfikacja
Pobierz (REGULAMIN KORZYSTANIA Z BOISKA 'ORLIK'.pdf)REGULAMIN KORZYSTANIA Z BOISKA 'ORLIK'.pdf 370 Kb10911.05.2020 11:58
 
WYNIKI KONKURSU „POTYCZKI HISTORYCZNE” - ZADANIE 4 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 maja 2020 11:22

Czwarte zadanie konkursowe z „Potyczek historycznych” zostało ocenione. Zadaniem uczestników było napisanie listu do Króla Maciusia I, w którym mieli ocenić wprowadzone przez niego reformy.

Więcej…
 
Szkolna Księga Pamięci z okazji 100-lecia urodzin Jana Pawła II PDF Drukuj Email
piątek, 08 maja 2020 12:11

„Opowiem Ci o papieżu Polaku”
– Szkolna Księga Pamięci utworzona z okazji
100-lecia urodzin Jana Pawła II 
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach


Kochani Uczniowie, w tym roku, jak już wszyscy wiecie, przypada 100-rocznica urodzin Karola Wojtyły – naszego Papieża Jana Pawła II. W związku z niecodzienną sytuacją epidemiologiczną, nie możemy zorganizować dorocznego Koncertu dla Jana Pawła II. Chcemy jednak uczcić Jego Osobę w inny sposób. Postanowiliśmy stworzyć Szkolną Księgę Pamięci, do której stronę może zaprojektować każdy z Was. Karta do kroniki może zawierać rysunek, obraz związany z osobą i nauczaniem Papieża, wybrany cytat, wiersz lub inną formę literacką czy plastyczną. Ma to być Wasz hołd złożony Świętemu Janowi Pawłowi II za Jego piękne Życie i niezwykły Pontyfikat. Po powrocie do szkoły, zostanie utworzona Księga w wersji papierowej, natomiast jeszcze w maju pojawi się ona w wersji elektronicznej na stronie szkoły lub/i You Tube.

Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w to przedsięwzięcie, gdyż Papież Polak powiedział:Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 140