22 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi to ważne święto, podczas którego dzieci z naszego przedszkola zaangażowały się w działania promujące ekologię i ochronę środowiska. Zabawy o ekologii pomagają zrozumieć, jak dbać o naszą planetę, na przykład segregując śmieci, pokazują dlaczego recykling jest tak ważny. To świetny sposób, żeby już od najmłodszych lat uczyć się szanować Ziemię i dbać o jej przyszłość!
.
WIELKANOCNY APEL
16 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie wielkanocne przygotowane przez dzieci przedszkolne z grupy „Motylki” oraz „Słoneczka”. Dzieci w atmosferze Wielkiej Nocy przeżywały nadchodzący czas Zmartwychwstania Pańskiego.
PIASTOWSKIE ROCZNICE W ODSŁONIE CZWARTOKLASISTÓW

W tym tygodniu klasa 4 zrobiła gazetkę dotyczącą ważnych dla nas rocznic – Tysiąclecia Koronacji Bolesława Chrobrego, a także Chrztu Polski. Każdemu uczniowi przydzielono osobny temat, dzięki czemu gazetka zawiera wiele ciekawych informacji dotyczących tych wydarzeń.
Mimo, że nie jest znana dokładna data przyjęcia chrztu przez Mieszka I, z badań naukowych wynika, że był to dzień między 14. a 16. kwietnia. Natomiast rok 966 powinien pamiętać każdy Polak.
O WYPRAWIE DO KRAKOWA – RELACJA FRANCISZKA Z OBRONY PRACY KONKURSOWEJ

4 kwietnia my, czyli Miłosz Rzepa, Bartosz Karamański, Tomasz Karamański, Franciszek Machowski oraz p. Barbara Zbigniewicz, pojechaliśmy do Krakowa, aby bronić naszych prac z kuratoryjnego konkursu historycznego „Na szlaku Polski Podziemnej. Armia Krajowa – Delegatura Sił Zbrojnych – Zrzeszenie Wolność i Niezawisłość w 1945 r.”. Około godziny 9.55 wsiedliśmy na stacji PKP Spytkowice do pociągu i już przed godziną 11.00 byliśmy na Zabłociu. Najpierw poszliśmy zobaczyć pomnik na placu Bohaterów Getta w Krakowie. Następnie udaliśmy się do głównej siedziby IPN, mieszczącej się na ul. Stefana Czarnieckiego 3, gdzie według planu o godzinie 12.00 rozpoczęliśmy prezentację naszych prac, każdy przed inną Komisją Wojewódzką.
NIE TYLKO GRAJĄ, ALE I WYGRYWAJĄ!

W dniach 11-13 kwietnia odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Uczniów Klas Instrumentów Dętych – Wadowice 2025, organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach oraz „Per la Musica” – Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach. Celem Konkursu jest popularyzacja gry na instrumentach dętych, prezentacja umiejętności młodych artystów, konfrontacja poziomu i osiągnięć dydaktycznych, wymiana doświadczeń między pedagogami z różnych ośrodków oraz promowanie utalentowanych młodych wykonawców.
WIELKANOCNE ŻYCZENIA W DOMU SENIORA

W przedświątecznym czasie, 14 kwietnia mali wolontariusze z grup przedszkolnych „Motylki” i „Słoneczka” udali się ze świątecznym występem do Domu Seniora w Bachowicach. Towarzyszyły im starsze koleżanki ze Szkolnego Koła Wolontariatu „My dla Innych”, które przygotowały dla podopiecznych własnoręcznie wykonane upominki.
„OD ZIARENKA DO BOCHENKA”

„Dziel z innymi swój chleb, a lepiej będzie Ci smakował”.
(Phil Bosmans)
9 kwietnia był dla klas III b i IV długo wyczekiwanym i pełnym radości dniem, ponieważ dzieci wraz z opiekunami wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie.
„KRÓLEWSKI SYMBOL MOCY – KORONA BOLESŁAWA CHROBREGO”

Organizatorem Konkursu „Królewski symbol mocy – korona Bolesława Chrobrego” jest Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wydarzenie skierowane jest do dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie województwa małopolskiego. Nasze przedszkole wzięło udział w tym przedsięwzięciu, organizując jego etap wewnętrzny.