24 czerwca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Zapraszamy Państwa na fotorelację z tego wydarzenia.

31 maja uczniowie klasy IV pojechali na wycieczkę do Krakowa, głównie po to by odwiedzić miejsca związane ze znanymi legendami.

12 czerwca 2022 r., w piękne, niedzielne popołudnie, na bachowickim stadionie LKS „Borowik” społeczność naszej szkoły świętowała jubileuszowe – XX „Popołudnie z Mamą i Tatą”. Tegoroczny festyn odbył się pod hasłem „Czytać każdy może” w związku z finałem akcji „Książkobranie”.

Ta popularna fraza zaczerpnięta z utworu poety Stanisława Jachowicza jak ulał pasuje do wyprawy, na którą wybrała się młodzież z klas ósmych i szóstych. Uczniowie tych klas 31 maja 2022 r. wyruszyli na trzydniową wycieczkę w Beskidy, a dokładnie do Zawoi. Niektórzy powiedzieli by z przekąsem, że to mało atrakcyjne miejsce jak na szkolny wyjazd. Nie bez powodu w tytule niniejszego artykułu znalazła się ta popularna XIX-wieczna paremia, używana przez nas wówczas, gdy chcemy podkreślić, że walory naszego regionu dorównują lub przewyższają inne części Polski, czy nawet zagraniczne. W Beskidach pewnie nasi malkontenci byli, ale czy zdobyli najważniejszy szczyt? Oto jest pytanie…

plakat