Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bachowicach
"POLSKA TO MY" – GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Środa, 19. Listopad 2014 21:42

Chodź, opowiem Ci o mojej Polsce. Idź i uważaj, nie depcz tu niczego. Oto jest moja Ojczyzna wiekowa, drżąca w starości nad mogiłą synów. Już tyle razy biała i znowu czerwona. Jest ona pieśnią. Ona modlitwą jest. Jest krzyżem mogił i jest sercem ludu. Chodź, opowiem Ci o dzieciach Wrześni, o pamięci polskiej mowy w codziennym pacierzu, i o tym, co tacy jak ty i ja robili, by przetrwała, by nie zginęła, byś ty mógł żyć…

     Niespełna dwa tygodnie temu odwiedzaliśmy groby najbliższych i stojąc nad ich mogiłami, trwaliśmy we wspomnieniach. Listopad sprzyja zadumie, nie pozwala zapomnieć o tych, którzy odeszli. Skłania nas, byśmy  pamiętali również o wszystkich tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Właśnie tego dnia w 1918r., po 123 latach niewoli, Nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.

Więcej…
 
Pomagamy dzieciom z Kenii PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 17. Listopad 2014 18:49

      W tym roku, podobnie jak w poprzednich trzech latach kontynuujemy pomoc w ramach programu „Adopcja na odległość”. W październiku Szkolne Koło Wolontariatu dokonało kolejnej wpłaty w wysokości 150,00 zł. na rzecz dziecka objętego tym programem.

Więcej…
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Sobota, 15. Listopad 2014 17:03

     Co roku Święto Niepodległości napawa nas wzruszeniem i radością. Przekazujemy te odczucia młodszym pokoleniom. Przedszkolaki postanowiły w tym dniu zaprosić rodziców na wspólny spacer w swojej miejscowości i w tym celu dzieci zrobiły piękne chorągiewki, aby nadać temu wydarzeniu bardzo uroczysty charakter.

Więcej…
 
Wyniki konkursu plastycznego pt. „JESIENNE DRZEWO” PDF Drukuj Email
Sobota, 15. Listopad 2014 16:40

     Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wybór laureatów był bardzo trudny.

Więcej…
 
ZE SZTUKĄ ZA PAN BRAT PDF Drukuj Email
Czwartek, 30. Październik 2014 21:11

     21 października uczniowie klas I SP byli w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, gdzie obejrzeli przedstawienie „Mała Syrenka”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Dalej > Ostatnie >>

Strona 62 z 74