14 stycznia w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W tym roku, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, został przeprowadzony w innej formie niż dotychczas. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas I-VIII, którzy zaprezentowali wybrane przez siebie kolędy lub pastorałki, bez udziału publiczności. Występy uczestników zostały nagrane przez p. Janinę Jezierską-Bobak i będą dostępne do obejrzenia dla wszystkich chętnych na szkolnej stronie YouTube (link nagrania zamieszczony został na końcu artykułu).

plakat dobry

Mamy i my! Przed szkołą w Bachowicach stanęło w tym tygodniu czerwone metalowe serce, które pomieści setki plastikowych nakrętek. Nasze Szkolne Koło Wolontariatu „My dla Innych” od kilku już lat współpracuje ze Stowarzyszeniem „Głosy Miłosierdzia” ze Spytkowic, włączając się w organizowane przez nich akcje charytatywne.

W niedzielne popołudnie 9 stycznia, w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bachowicach, odbył się koncert noworoczny „Wierzę w światło”. Jego organizatorem był chór parafialny „Credo”.

zyczenia dyr