Zyczenia wiel nastrone dobre

Są takie święta raz do roku,

co budzą życie, budzą czas.

Wszystko rozkwita w słońca blasku

i wielka miłość rośnie w nas…”.

13 marca klasy 7 i 8 wybrały się na spotkanie z postacią, która przedstawia się w ten sposób: „Moja planeta jest bardzo maleńka, / Na mojej planecie wulkany są dwa, / Moja planeta jest tycia, tycieńka, / Niewiele większa niż ja”. W tym celu nie musieliśmy, na szczęście, lecieć na asteroidę B-612, ale i tak konieczna była dość daleka wyprawa – do Teatru Nowego w Zabrzu. W lutym odbyła się tam premiera musicalu pt. „Mały Książę” w reżyserii Cezarego Domagały.

W pierwszym dniu wiosny w progach naszej szkoły pojawili się nietypowi goście. Z mroków średniowiecza przybyli do Bachowic prawdziwi rycerze! Nie tylko opowiedzieli uczniom klas 4-7 o swoim codziennym życiu, które wcale nie było tak baśniowe, jak nam się wydaje, ale zaprezentowali swoje umiejętności szermiercze.

Tydzień kolorów w szkole już za nami. Polecamy każdemu zorganizować taki pomysł! Dlaczego? Hmm... Po prostu od razu było weselej, kolorowo i czasami zaskakująco!