Uczniowie klas drugich naszej szkoły mieli w tym roku jeszcze dłuższy weekend majowy. W czwartek 4 maja wybraliśmy się w podróż po kosmosie! Co prawda nie opuszczaliśmy ziemskiej atmosfery, ale doświadczenie było porównywalne.

Dowiedzieliśmy się wiele rzeczy o kosmosie m.in. dzięki interaktywnym eksponatom. Czekały na nas takie atrakcje jak: „Spacer Jowisza” - na którym mogliśmy poczuć jak działa zwiększona grawitacja; „Naprawa w Kosmosie” - gdzie spróbowaliśmy jak przeprowadzać naprawy w kosmosie; „Ważenie Kosmiczne” - gdzie dowiedzieliśmy się ile ważylibyśmy na innych planetach (zapewniamy, że na niektórych planetach nasza waga nie przypadła nam szczególnie do gustu); „Wycieczka ISS” - na której poznaliśmy Międzynarodową Stację Kosmiczną podczas wirtualnej wycieczki oraz „Ziemia w Iluminatorze”, która umożliwiła spojrzenie na Ziemię z pokładu statku kosmicznego były bardzo ciekawymi przystankami na naszej wycieczce.

Joanna Migdał