22 kwietnia uczniowie klasy 3a pod opieką nauczycieli: p. Lucyny Maślana i p. Joanny Dębskiej, uczestniczyli w wycieczce do Krakowa, której celem było zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Jest to bardzo fascynujące miejsce, w którym uczniowie mogli zobaczyć stare modele samolotów, śmigłowców, szybowców oraz wielu innych ciekawych pamiątek związanych z historią polskiego lotnictwa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się samoloty bojowe, do których można było wejść i zwiedzić je od wewnątrz.

Podczas naszej wędrówki po muzeum mogliśmy zobaczyć: 163 samoloty, 16 śmigłowców, 45 szybowców, a także rakiety systemów przeciwlotniczych oraz wiele pamiątek związanych z historią lotnictwa.

Po zwiedzeniu hangarów uczniowie sklejali drewniane modele samolotów, które będą pamiątką z tak wspaniałego miejsca.

L. Maślana