MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 grudnia 2019 19:55

20 listopada nasze przedszkolaki wzięły udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym roku przypada wyjątkowa, bo 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych przygotowanych specjalnie na tą okazję. Prowadzone były pogadanki na temat praw dziecka. Przybliżona została ich wielka ranga oraz znaczenie w przyszłym życiu. Dzieci obejrzały film o prawach dziecka. Dowiedziały się, że należy cenić takie wartości jak: sprawiedliwość, szacunek, godność, piękno, prawdę i miłość do bliźniego. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną „Moje Prawa”. Z wykonanych prac utworzono wystawkę, którą rodzice mogli podziwiać.

Halina Jędrocha

{gallery}Wydarzenia/2019_Prawa_dziecka{/gallery}