PREZENTACJA REJONOWA MAŁOPOLSKIEGO PROJEKTU "MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA" PDF Drukuj Email
Piątek, 01. Czerwiec 2018 16:10

     W roku szkolnym 2017/2018 grupa 20. wolontariuszy z klas 7 szkoły podstawowej oraz II i III oddziałów gimnazjalnych po raz kolejny wzięła udział w XI edycji Małopolskiego Projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. Jego głównym organizatorem był Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Małopolski Kurator Oświaty.

    Uczniowie realizowali projekt pod hasłem „Okruchy dobra”, w ramach którego przeprowadzili różnorodne działania o zasięgu lokalnym, krajowym i globalnym. Były one skierowane do trzech grup osób: dzieci z rodzin wielodzietnych i zaniedbanych wychowawczo, ludzi starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych oraz ubogich całego świata. Podczas realizacji zadań wolontariusze współpracowali z wieloma instytucjami, stowarzyszeniami, fundacjami i organizacjami. 

      21 maja, po ocenie projektów i sprawozdań z przeprowadzonych działańzostaliśmy zaproszeni na przegląd rejonowy projektu do Klasztoru oo. Pallotynów w Kleczy Dolnej, gdzie zaprezentowaliśmy swoją całoroczną pracę. Z rejonu wadowickiego (powiat oświęcimski, suski, wadowicki), do II etapu zostało zakwalifikowanych 8. szkół.

Projekt był realizowany pod opieką p. Elżbiety Marek i p. Joanny Dębskiej.