III GMINNY KONKURS O TYTUŁ „MISTRZA KALIGRAFII 2018” POD HASŁEM "POLSKA NIEPODLEGŁA" PDF Drukuj Email
Czwartek, 08. Marzec 2018 18:24

     1 marca 2018 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach ponad 40 uczniów reprezentujących pięć szkół z terenu gminy Spytkowice wzięło udział w III Gminnym Konkursie o tytuł „Mistrza Kaligrafii 2018”. Tradycyjnie patronat honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Mariusz Krystian. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli pani Lucyna Kozak – Przewodnicząca Komisji Oświaty oraz radny – pan Marian Szewczyk.

     Uczestników konkursu powitała pani Dyrektor Małgorzata Balonek, która powiedziała, że piękne pismo stanowi bardzo cenną umiejętność, zaś charakter i styl pisania świadczy o człowieku. Podkreśliła też, iż celem organizowanego już po raz trzeci konkursu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży idei pięknego pisania piórem oraz rozpowszechnianie, zapominanych w dobie komputerów, umiejętności kaligraficznych.

    Uczestnicy mieli za zadanie przepisanie, zgodnie z zasadami kaligrafii, tekstu tematycznie związanego z hasłem tegorocznej edycji – „Polska Niepodległa”. Jury w składzie: Elżbieta Wójcicka – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Wadowicach, Joanna Jędra, Marzena Kozioł, Aneta Dudek, Urszula Wołek, Andrzej Gruszczyński i Beata Nowak – nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie, dokonało oceny prac i po długich naradach wyłoniło laureatów w każdej kategorii wiekowej:

 

Klasy I-III:

„MISTRZ KALIGRAFII 2018” – Igor Masłowski – SP nr 2 Spytkowice

II miejsce – Krzysztof Przystał – ZSP Spytkowice

III miejsce – Patrycja Sowa – Szkoła Filialna w Chałupkach

 

Klasy IV-VI SP:

„MISTRZ KALIGRAFII 2018” – Martyna Galas – ZSP Bachowice

II miejsce – Dagmara Bałys – ZSP Ryczów

III miejsce – Natalia Maślona – ZSP Spytkowice

 

Klasy VII SP oraz II-III gimnazjum:

„MISTRZ KALIGRAFII 2018” – Alicja Machniak – ZSP Spytkowice

II miejsce – Weronika Simik – ZSP Spytkowice

III miejsce – Klaudia Milowska – ZSP Ryczów

 

     Nagrodzeni otrzymali piękne zestawy – pióra i długopisy z logo gminy Spytkowice oraz statuetki ufundowane przez pana Wójta. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni poprzez upominki i dyplomy. Opiekunom wręczone zostały podziękowania za zaangażowanie w rozwijanie umiejętności kaligraficznych swoich podopiecznych.

     Uczestnicy konkursu, ich opiekunowie i zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać wzruszającej piosenki patriotycznej w wykonaniu uczennic klasy V. Impreza zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Roty”.

     Serdeczne podziękowania za życzliwość i pomoc w organizacji konkursu składamy panu Wójtowi Mariuszowi Krystianowi, pani Wicedyrektor Jadwidze Stanek i Radzie Rodziców przy ZSP w Bachowicach.

 

Organizatorzy: Agnieszka Harmata, Elżbieta Marek