ANDRZEJKI 2017 PDF Drukuj Email
Wtorek, 05. Grudzień 2017 17:19

      30 listopada 2017 roku, jak dawny zwyczaj nakazuje, uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami uczestniczyli w zabawach i wróżbach andrzejkowych przygotowanych i prowadzonych przez wolontariuszy z klasy II i III gimnazjum pod kierunkiem opiekunów SKW.

Oprócz tradycyjnych wróżb m.in. zawody, kubki przyszłości, buty, wróżenie z dłoni, serca miłości, wolontariusze przeprowadzili konkursy tj. taniec z balonami, jedzenie jabłka na czas, taniec na gazecie. Zwycięzcy konkursów otrzymali słodkie upominki.

W czasie tego magicznego wieczoru nie zabrakło również wspólnych tańców przy muzyce. Wybrano także Króla i Królową balu, którym założono korony. Królową balu została uczennica klasy pierwszej - Ania Karamańska, natomiast Królem uczeń klasy drugiej - Antoś Gaudyn.
Podczas andrzejek uczniowie świetnie się bawili i chętnie uczestniczyli w proponowanych zabawach. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani słodkim ciasteczkiem i soczkiem, zakupionym przez Szkolne Koło Wolontariuszy.
 
Zwycięzcy konkursów:

Taniec z balonami – Milena Mocniak i Marcel Kobylański, kl. II i I
Jedzenie jabłka na czas – Jan Przytuła, kl. IIIa
Taniec na gazecie – Godek Wiktoria i  Ernest Wiktor, kl. II


W roli cyganek i wróżbitów wystąpili: Natalia Machniak, Aleksandra Pióro, Karolina Placek, Julia Szczepańska, Bartłomiej Kasperek, Karolina Galas, Patrycja Osińska, Kinga Przystał, Aldona Stochmal, Julita Szewczyk, Dominik Ściera, Emilia Wójtowicz.
 
 
Elżbieta Marek