KONKURS CZYTELNICZY "W ŚWIECIE LEKTUR I BAŚNI PERRAULT'A" PDF Drukuj Email

     W roku szkolnym 2017/2018 nauczyciel bibliotekarz we współpracy z wychowawcą klasy drugiej organizuje całoroczny konkurs czytelniczy pod hasłem „W świecie lektur i baśni Perrault’a”, przeznaczony dla uczniów klasy II szkoły podstawowej.

Konkurs trwa od września do czerwca. Raz na dwa miesiące uczestnicy mają za zadanie przeczytać teksty zgodnie z wykazem, a następnie rozwiązać test dotyczący ich treści. Terminy testów są ustalane na bieżąco z wychowawcą klasy. Po zakończeniu konkursu punkty zdobyte przez uczniów z wszystkich testów będą podliczone. Uczniowie, którzy uzyskają najwyższe wyniki  zostaną laureatami I, II i III miejsca. Ponadto w każdym miesiącu zwycięzcy I miejsca otrzymują - 6 pkt., a zdobywcy II i III miejsca - 5 pkt. z języka polskiego.

     28 września odbył się pierwszy konkurs czytelniczy pt. „Doktor Dolittle – przyjaciel zwierząt”. Drugoklasiści rozwiązywali test z różnymi zadaniami. Za prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pytania każdy uczestnik mógł uzyskać max 33 pkt.

Najwyższe wyniki we wrześniu osiągnęli:

I miejsce - Krzysztof Bęgziak (33 pkt.)
II miejsce - Jagoda Szmidt (32,5 pkt.)
III miejsce - Nina Kajfasz i Damian Porębski (po 30,5 pkt.)

 Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!