Konkurs plastyczny „RÓŻANIEC DO GRANIC” PDF Drukuj Email
Środa, 11. Październik 2017 16:50

     Na przełomie września i października uczniowie klas IV-VI brali udział w konkursie plastycznym. Zadaniem konkursowym było wykonanie plakatu nawiązującego do akcji „Różaniec do granic”.
     Uczestnicy konkursu musieli w swojej pracy nawiązać do plakatu promującego tę akcję. Technika prac była dowolna. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na wystawie w szkole.

     W ten sposób uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Różaniec do granic”, która miała miejsce wzdłuż granic Polski w dniu 7 października 2017 r. Była ona odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie Różańca, którą wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie na Warmii oraz 40 lat później w Fatimie w Portugalii. Akcja zgromadziła co najmniej milion wiernych, którzy modlili się o pokój dla Polski i świata. 

Joanna Dębska