RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE
Samorząd Uczniowski informuje, że w naszej szkole została zamontowana tzw. „różowa skrzyneczka”. Skrzyneczka znajduje się w toalecie dziewcząt na pierwszym piętrze. To ważna inicjatywa, która ma na celu zapewnienie uczennicom dostępu do bezpłatnych środków higienicznych.
SPOTKANIE Z „ZAGUBIONYM CHŁOPCEM”
16 kwietnia klasy szóste naszej szkoły wybrały się na wyjątkowy wyjazd do Teatru Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej. Razem z wychowawcami obejrzeliśmy spektakl „Zagubiony Chłopiec” Artura Pałygi w reżyserii Konrada Dworakowskiego – jedną z najnowszych i najbardziej wyczekiwanych premier tego sezonu.
Teatr Banialuka to prawdziwa legenda polskiego teatru lalkowego. Od lat zachwyca widzów wysokim poziomem artystycznym, odważnymi realizacjami i niezwykłą umiejętnością łączenia tradycji lalkowej z nowoczesnymi środkami wyrazu. Dla wielu pokoleń Bielska-Białej i okolic to miejsce, w którym teatr naprawdę „ożywa” i uczy przez emocje.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
15 kwietnia 18 uczniów z klas 4-7 wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z języka angielskiego Edi Panda. Uczniowie przygotowali się przez długie miesiące rozwijając swoje umiejętności językowe podczas zajęć rozwijających zdolności językowe oraz samodzielnie wykonując testy z lat ubiegłych.
POMOC DLA AFRYKI
Stowarzyszenie „Głosy Miłosierdzia”
we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu „My dla Innych”
zachęcają do włączenia się w organizowaną zbiórkę opatrunków
dla potrzebujących w Afryce.
Miejsce zbiórki: pudełko koło sekretariatu.
Czas trwania zbiórki: 15-29 kwietnia 2026 r.
1060. ROCZNICA ZAPROWADZENIA CHRZEŚCIJAŃSTWA W POLSCE
W X wieku chrześcijaństwo dominowało w Europie Zachodniej. Państwa takie, jak Niemcy czy Czechy były już ochrzczone, a Kościół odgrywał ważną rolę polityczną. Chrzest Polski był nie tylko decyzją religijną, ale też politycznym krokiem w stronę Europy. To jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego państwa stało się tematem gazetki, przygotowanej przez uczniów z klasy IVa pod opieką wychowawczyni, Joanny Dębskiej.
KONKURS PLASTYCZNY „PORTRET RODZINNY - NASZA WŁASNA BAJKA”
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Wojewodę Małopolskiego dr. inż. Krzysztofa Jana Klęczara.
Wszystkie informacje oraz regulamin konkursu dostępne są pod linkiem: https://lib>link.pl/Ac8pOtFUF7
Prace konkursowe należy złożyć do 6 maja (środa) u nauczyciela plastyki p. Kingi Folgi.
THE BIG CHALLENGE
13 kwietnia w naszej szkole został przeprowadzony Ogólnopolski Konkurs z języka angielskiego The Big Challenge. W konkursie wzięło udział 46 uczniów z klas 4-8. Konkurs miał formę online.
Uczestnicy rozwiązywali samodzielnie test składający się z 55 pytań dotyczących rozumienia tekstów oraz zadań na rozumienie ze słuchu, a także znajomość słownictwa i gramatyki oraz podstawowej wiedzy dotyczącej znajomości historii, kultury, tradycji i geografii krajów anglojęzycznych.
KONKURS O TYTUŁ „CZYTELNIKA MIESIĄCA”
W marcu tytuł „CZYTELNIKA MIESIĄCA” zdobyli:
klasa 1a – Igor Bobik
klasa 1a – Julian Boba
klasa 1b – Aleksandra Kłaput
klasa 2 – Anna Wójtowicz
MARCHEWKOWE ŚWIĘTO
8 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki, którego celem było przybliżenie dzieciom wartości odżywczych oraz walorów smakowych tego warzywa i zachęcenie do jego spożywania.


