W dniach 14-15 maja uczniowie klasy 5 uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. Już od samego początku wszystkim dopisywały świetne humory, a podczas całego wyjazdu panowała super atmosfera.

Pierwszego dnia, razem z przewodnikiem, zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca Wrocławia. Spacerowaliśmy po pięknym Rynku, Ostrowie Tumskim oraz podziwialiśmy Uniwersytet Wrocławski i katedrę św. Jana Chrzciciela. Dużą atrakcją było szukanie słynnych wrocławskich krasnali, które ukryte są w różnych częściach miasta. Każdy chciał znaleźć ich jak najwięcej, dlatego spacer po mieście zamienił się w świetną zabawę.

Następnie odwiedziliśmy Hydropolis – nowoczesne centrum wiedzy o wodzie. Interaktywne wystawy i podwodne ekspozycje zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie i dostarczyły wielu ciekawostek.

Drugiego dnia pojechaliśmy do ZOO i Afrykarium. Mogliśmy zobaczyć egzotyczne zwierzęta, rekiny, pingwiny oraz ogromne akwaria. Wielu uczniów najbardziej zapamiętało podwodne tunele, w których ryby pływały nad naszymi głowami. Dużą atrakcją był również rejs statkiem po Odrze oraz zwiedzanie Panoramy Racławickiej.

Wycieczka była bardzo udana i pełna niezapomnianych chwil. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i wszystkim bardzo podobały się przygotowane atrakcje. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi oraz bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia.

Karolina Karamańska