15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”, w której poznajemy historię Vashti - dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze potrafimy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

Uczniowie klas I-III świętowali Dzień Kropki na wiele sposobów. Każda klasa wykonywała kreatywne zadania, których motywem przewodnim była KROPKA. Działań było wiele: oglądaliśmy film, czytaliśmy książkę, tworzyliśmy kropkowe prace plastyczne. Kulminacyjnym punktem naszych obchodów była sesja zdjęciowa w kropkowej foto ramce.

Ten dzień przypomniał wszystkim, że w każdym z nas jest coś wyjątkowego.

Justyna Kaptur

Kinga Folga