14 listopada klasy 3a i 3b udały się na wycieczkę edukacyjną do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „APILANDIA” w Kleczy Dolnej. To jedyne takie miejsce w Polsce, które w nowoczesny i ciekawy sposób przeniosło wszystkich uczestników do świata pszczół miodnych, odkrywając największe tajemnice ich życia.

Ekspozycja prezentowana jest za pomocą różnorodnych technologii multimedialnych, interaktywnych instalacji oraz animacji poglądowych. Dzieci poznały znaczenie roli pszczół, nie tylko dla człowieka, ale również dla funkcjonowania roślin i zwierząt. Dowiedziały się jak wygląda praca pszczelarza a dzięki niezwykłym pokazom multimedialnym, poznały sekrety z życia pszczół i ich zachowania, zarówno w ulu, jak i poza nim.

Wszyscy brali również udział w warsztatach pszczelarskich, samodzielnie wykonywali świece z wosku pszczelego, które zabrali do domu. Była również degustacja miodów i pyłku pszczelego. Na miejscu można było kupić różnorodne produkty na bazie miodu, wosku pszczelego i propolisu. Wycieczka była bardzo interesująca i ciekawa. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

W. Pituch, K. Folga