W tym roku minęła 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczne gminne obchody tego święta odbyły się w Bachowicach. Na zaproszenie Wójta Gminy Spytkowice – pana Mariusza Krystiana przybyli przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy i powiatu.

Nasza szkoła była godnie reprezentowana przez poczet sztandarowy. Ponadto delegacja uczniów w imieniu społeczności ZSP Bachowice złożyła wieniec i zapaliła znicze na grobie ks. prałata Franciszka Gołby. Również nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w uroczystej Mszy św. sprawowanej przez ks. Jerzego Skórkiewicza.

Na zakończenie uroczystości w Domu Strażaka zostały wręczone stypendia finansowe za wybitne wyniki konkursów naukowych i sportowych w minionym roku szkolnym. W grupie stypendystów znaleźli się również nasi uczniowie:

Julia Strzała – Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”, kategoria: prezentacja multimedialna.

Lena Sołtys – Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”, kategoria: praca plastyczna; oraz wyróżnienie specjalne w Wojewódzkim Konkursie „Dziećmi jesteśmy…”.

Weronika Domagała – Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”, kategoria: praca plastyczna; oraz III miejsce w Pucharze Polski Liga WADF 2022 – Perfect Latino.

Karol Stańczyk – Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”, kategoria: praca plastyczna.

Dominik Warzecha – Finalista Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego w Języku Angielskim „Reading Brings Us Unknown Friends” w Gdyni.

Damian Porębski – Laureat I miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z biologii OLIMPUS Sesja wiosenna.

Marlena Kadzik – Laureat I miejsca w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z biologii OLIMPUS Sesja wiosenna.

Zofia Łosiowska – III miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Ileż piękna i tajemnic w moim regionie! – Moja okolica na szlaku dziedzictwa kulturowego Małopolski”.

Melania Boba – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie wokalnym „Śpiewanka” dla uczniów szkół podstawowych.

Wszystkim Stypendystom gratulujemy

i życzymy kolejnych sukcesów w bieżącym roku szkolnym!

Joanna Dębska

Zdjęcia: Kazimierz Dębski

 

Zapraszamy na fotorelację z gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.