12 czerwca 2022 r., w piękne, niedzielne popołudnie, na bachowickim stadionie LKS „Borowik” społeczność naszej szkoły świętowała jubileuszowe – XX „Popołudnie z Mamą i Tatą”. Tegoroczny festyn odbył się pod hasłem „Czytać każdy może” w związku z finałem akcji „Książkobranie”.

Nasi uczniowie wraz z całymi rodzinami mieli okazję do wspólnej zabawy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Niezmiernie miło było nam również gościć byłych pracowników szkoły, naszych absolwentów i ich rodziców! Serdeczne powitania, pozdrowienia, rozmowy z uczniami, kolegami, koleżankami, dawno niewidzianymi twarzami… bezcenne!

Jako pierwszy, na festynowej scenie pojawił się nasz rewelacyjny konferansjer DJ Czarek Stecyk, który przez cały czas trwania imprezy sprawiał, że nie można było się nudzić. Powitania przybyłych dokonała dyrektor szkoły Pani Agnieszka Harmata, która oficjalnie rozpoczęła imprezę. Chwilę potem nastąpiły wokalno-taneczne występy naszych przedszkolaków, uczniów oraz absolwentów. Warto dodać, że wszystkie prezentacje klas, osób indywidualnych i szkolnego chóru były na niezwykle wysokim poziomie artystycznym. Tym, którzy pojawili się na naszej scenie, gratulujemy tak energetycznych występów!

Na pikniku nie obyło się bez zabaw, konkursów z nagrodami i wspólnych tańców. Równolegle do wydarzeń na scenie miały miejsce różnorakie atrakcje dla dzieci – m.in. malowanie twarzy, tatuaże, kręcone balony, zabawy na dmuchańcu czy aktywności plastyczno-techniczne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Niektórym szczęście sprzyjało szczególnie – stali się posiadaczami biletu do Energylandii, czy innych nagród specjalnych.

Jak na festyn przystało obok atrakcji dla ducha, było też coś dla… podniebienia. W naszej kawiarence, obok kawy i lodów znalazły się pyszne ciasta upieczone przez Rodziców. Dzięki naszym Darczyńcom mieliśmy również grilla, watę cukrową, popcorn, hamburgery, chleb ze smalcem i naturalnie wyciskane soki.

W trakcie imprezy miał miejsce pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bachowicach, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród młodszych i starszych uczestników zabawy. Niektórzy ociekali wodą jeszcze w drodze do domu... Ciekawostką jest, że w czasie trwania festynu powstawał obraz, na którym każde dziecko mogło coś namalować pod czujnym okiem zaproszonej malarki. Wspólne dzieło zawiśnie na szkolnym korytarzu, jako pamiątka z naszego festynu. Wzrok uczestników przyciągało wielobarwne stoisko kreatywnie nazwane „Przydasie”, gdzie można było kupić ręcznie wykonane kwiaty, zakładki czy biżuterię dla najmłodszych.

Wszystkiemu towarzyszyła niezwykle sprzyjająca, słoneczna pogoda, którą specjalnie na ten dzień zamówiliśmy dużo wcześniej i oczywiście się nie zawiedliśmy. Przybyłych na naszą imprezę nie opuszczały dobre humory i chęć do zabawy!

 

Kończąc relację, chcę w tym miejscu serdecznie podziękować:

  • Radzie Rodziców z Panią Agnieszką Walkowicz i Panią Haliną Pióro na czele,

  • Rodzicom Uczniów klas Ia, Ib, IIa, IIb (i nie tylko) szczególnie zaangażowanym w przygotowanie imprezy,

  • Uczniom, ich Rodzicom i Rodzinom za wszelką pomoc w organizacji wydarzenia,

  • Sponsorom, bez których nie moglibyśmy zrobić tak dużej imprezy – długa lista naszych Darczyńców wkrótce pojawi się na naszej stronie internetowej,

  • Sportowcom LKS „Borowik” za udostępnienie terenu obiektu dla naszych potrzeb,

  • Paniom z KGW Bachowice za uświetnienie naszej imprezy,

  • Druhom i Zarządowi OSP Bachowice za pokaz i pomoc organizacyjną,

  • Nauczycielom i Pracownikom ZSP w Bachowicach za aktywny i kreatywny udział w organizacji festynu – tu przede wszystkim dziękuję wicedyrektor szkoły Pani Ilonie Dzidek za koordynowanie przygotowań oraz Pani Jadwidze Stanek za wszelką pomoc,

  • Obsługującym sprzęt, Prowadzącemu, Fotografom – Panu Kazimierzowi i Pani Łucji,

  • A w końcu wszystkim Uczestnikom festynu za obecność, przychylność i wspólną zabawę!

 

Szanowni Państwo! Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy, nasi Sponsorzy, Dobrodzieje i Ci, którzy dobrze nam życzą – nie sposób wymienić Was wszystkich z imienia i nazwiska, bo można kogoś pominąć. Nie zmienia to faktu, że jesteście niesamowici – Wszyscy i Każdy z osobna! Niedzielne spotkanie po raz kolejny pokazało, że warto razem działać na rzecz naszych Dzieci, Szkoły i lokalnej Społeczności. Sercem Dziękuję!

Agnieszka Harmata

Fotografie: Łucja Kucia-Supron i Kazimierz Dębski

 

https://youtu.be/xi9CRmAHDn4

Chór bez batuty - „Zakochani na wiosnę”. Utwór w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Gabrieli Knapik.

 

https://youtu.be/CoYtoIBCc_I

Sanah - „Szary świat”. Utwór w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Gabrieli Knapik.

 

https://youtu.be/ZYptQNDDJ1M

W moim ogródecku”. Utwór w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Gabrieli Knapik.