My Dear Students!

Życzę Wam, aby czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia był czasem radosnym. W tym roku zachęcam wszystkich chętnych do udziału w zabawie adwentowej połączonej z „wyzwaniami” z języka angielskiego. Na drzwiach klasy 104 znajdziecie kalendarz adwentowy, na którym wypisane są „zadania” - dobre uczynki” do wykonania.

Mam nadzieję, że wykonywanie tych zadań sprawi Wam wiele przyjemności. Czas trwania od 28 listopada do 21 grudnia.

Osoby, które podzielą się owocami swej pracy (może być w formie pisemnej, plastycznej lub poprzez wysłanie zdjęcia z wykonanego zadania, które sprawiło Wam lub Waszym bliskim najwięcej radości) do 22 grudnia mają szansę otrzymać dodatkową ocenę z języka angielskiego, a ich prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

Be kind and have fun!

Your English Teacher

Marzena Chrapkiewicz

Patron to ktoś wyjątkowy. Ktoś, kogo podziwiamy i szanujemy. To osoba, której działalność jest wzorem i inspiracją dla innych. Nasza szkoła w Bachowicach ma od ćwierćwiecza swojego wyjątkowego Patrona, który jest bliski sercom rodaków i społeczności szkolnej.

14 listopada klasy 3a i 3b udały się na wycieczkę edukacyjną do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „APILANDIA” w Kleczy Dolnej. To jedyne takie miejsce w Polsce, które w nowoczesny i ciekawy sposób przeniosło wszystkich uczestników do świata pszczół miodnych, odkrywając największe tajemnice ich życia.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez siódmoklasistów. W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego, wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu społeczności szkolnej.

19 października odwiedziło nas Mobilne Laboratorium Przyszłości, czyli jeden z 16 busów kursujących po całej Polsce od września tego roku. Rządowy projekt Laboratoria Przyszłości propaguje ideę edukacji w duchu modelu STEAM, czyli Science (Nauka) – Technologies (Technologia) – Engineering (Inżynieria) – Art (Sztuka) – Mathematics (Matematyka). To różnorodne metody nauki przez doświadczenie (np. majsterkowanie, badanie, eksperymentowanie, testowanie) oraz rozwijanie kreatywności i innowacyjności uczniów.