10 czerwca o godz. 6.10 uczniowie klasy siódmej wyjechali z biurem podróży „Turysta”, panią przewodnik i opiekunkami na upragnioną wycieczkę do Wrocławia. Podróż trwała 4 godziny.

Pierwszym punktem naszego zwiedzania był Ogród Zoologiczny i Afrykarium. Młodzież podziwiała: rekiny, płaszczki, żyrafy, zebry, bizony, hipopotamy nilowe, krokodyle, aksolotle czy likaony.

6 czerwca uczniowie klas czwartych wyruszyli o poranku pociągiem do Krakowa. Po energicznym i rześkim spacerze uliczkami Rynku dotarliśmy do Zamku Królewskiego na Wawelu. Tam też odbywała się gra terenowa pod tytułem „O Janie III Sobieskim, co Turków pod Wiedniem pokonał”.

28 maja klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami, wybrały się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę klasową. Pierwszaki zawitały do Muzeum Ostatnia Kolejka w Czernichowie. Na miejscu ugościli nas gospodarze i pasjonaci kolei państwo Beata i Robert Stefaniukowie.

26 maja, w Dzień Matki, świętowaliśmy 22. Popołudnie z Mamą i Tatą, które odbyło się na terenie szkoły. W tym roku zdecydowaliśmy się na nietypową formę świętowania, bo cały ten rok szkolny pod wieloma względami nie był typowy. Obawialiśmy się też kaprysów pogody, ale ta okazała się dla nas wyjątkowo łaskawa - ulewę przegoniła góralska piosenka zaśpiewana przez chór szkolny podczas koncertu w kościele poprzedzającego piknik.

W niedzielę 26 maja 2024 roku w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bachowicach odbył się doroczny koncert „W hołdzie Świętemu” poświęcony osobie świętego Jana Pawła II. Po raz kolejny daliśmy świadectwo naszej pamięci o wyjątkowym Polaku.