Wiosna to czas, na który z utęsknieniem czekają wszyscy dzieci jak i dorośli… Cieplejsze dni i budząca się do życia przyroda, dodaje wszystkim sił i pozytywnej energii. Dlatego, już w ostatnim tygodniu kalendarzowej zimy, uczniowie młodszych klas, rozpoczęli przygotowania do przywitania wiosny.

W każdej klasie wykonane zostały hasła reklamujące ochronę przyrody. Było to zadanie związane z udziałem w Projekcie „Czysta Małopolska”. Dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli, mogliśmy podziwiać propagowanie tematyki ekologicznej.

Tradycji stało się więc zadość, kiedy 21 marca wszystkie klasy ruszyły barwnym korowodem.

Miłym i pełnym wrażeń było również spotkanie z panem leśniczym - Sebastianem Mucha, który wspaniale opowiadał o swojej pracy i ochronie środowiska. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem poznawali wiadomości o przyrodzie. Mieli też mnóstwo pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

 L. Maślana

Zdjęcia: Ł. Kucia-Supron