Nikola Mirocha z kl. V zdobyła II miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las”. Jej praca pt. „Zapraszam na całodzienną wycieczkę do wymarzonego lasu i podwieczorek z leśnych smakołyków” zachwyciła pomysłowością i pięknym spojrzeniem na świat przyrody.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 19 maja w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Podczas uroczystości podkreślono wysoki poziom nadesłanych prac oraz zaangażowanie uczestników w podejmowanie tematyki związanej z ochroną przyrody i środowiska leśnego. Konkurs organizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.
Gratulujemy Nikoli tego wyjątkowego osiągnięcia oraz życzymy kolejnych sukcesów, wielu ciekawych inspiracji i dalszego rozwijania pasji związanej z naturą i lasem.
Renata Mazur