Chyba nie ma na świecie takiego miasta, tak właśnie jak niepowtarzalne nigdzie indziej są warszawskie wiosenne zapachy, nastroje, uczucia i myśli. I dlatego nie mówcie nam o wiosnach paryskich czy wiedeńskich! Nam, którzy wiedzą, czym jest, czym potrafi być warszawska wiosna.”napisał w swej powieści „Zły” Leopold Tyrmand - postać owiana legendą, a zarazem ikona polskiego świata artystycznego lat pięćdziesiątych XX wieku.

Dlaczego o Warszawie? Ponieważ 3 czerwca 2022 r. Bartłomiej Zając, uczeń klasy piątej odwiedził to miasto. Nie bez powodu oczywiście… Wraz ze swym opiekunem merytorycznym panią Janiną Jezierską został zaproszony na uroczystą galę wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Zamek w dziecięcej wyobraźni – zamek i jego dzieje”, którego organizatorem był Zamek Królewski w Warszawie. Spośród nadesłanych 521 prac - praca plastyczna Bartka znalazła uznanie u jury i otrzymała wyróżnienie. Wręczenie nagród odbyło się w Sali zamkowej, co dało uroczystości odpowiednią i wytworną oprawę. Ciekawym, a zarazem atrakcyjnym punktem Gali była gra terenowa dla nagrodzonych uczestników przygotowana w komnatach zamkowych.

Udział w Gali był dobrym pretekstem do zwiedzania Warszawy. Każde miasto ma miejsce, które jest obowiązkowym punktem zwiedzania, a zarazem jego wizytówką - w Warszawie to Stare Miasto. Spacer traktem królewskim jest tutaj obowiązkowy, dlatego też go przeszliśmy. Miasto swoim urokiem podbija serca turystów, dlatego warto zaplanować tutaj dłuższą wizytę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Janina Jezierska

Bachowice, 20.06 2022 r.