Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić” – przywołana przeze mnie sentencja Walta Disneya odzwierciedla zwieńczenie wspaniałego sukcesu naszych uczniów, a przede wszystkim Julii Strzały z klasy siódmej.

3 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 21 im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Sączu odbyła się Gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii. Celem konkursu, jak corocznie, było upamiętnienie postaci generała brygady pilota Stanisława Skalskiego – jednego z najlepszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera Bitwy o Anglię oraz w tej edycji - generała brygady Józefa Kustronia w 130. rocznicę urodzin oraz św. Maksymiliana Marię Kolbego w 80. rocznicę męczeńskiej śmierci.

Na Gali naszą Szkołę reprezentowali laureaci dwóch kategorii konkursowych:

  • praca plastyczna dla uczniów klas 1-3 – przypomnijmy, że byli to uczniowie:

Lena Sołtys - laureatka I miejsca – opiekun Pani Lucyna Maślana,

Karol Stańczyk – laureat II miejsca – opiekun Pani Wanda Pituch,

Weronika Domagała – laureatka X miejsca – opiekun Pani Weronika Bałys,

  • oraz prezentacja multimedialna dla uczniów klas 7-8:

Julia Strzała – laureatka IV miejsca – opiekun Pani Janina Jezierska.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Konkurs ten ma charakter cykliczny, przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży i każdy ma szansę wziąć w nim udział i odnieść zwycięstwo. Patrząc na sukces rówieśników warto wziąć z nich przykład. Do udziału w przyszłych edycjach niechaj zachęci powiedzenie, fakt - fikcyjnej postaci, Antona Ego z filmu „Ratatuj”:

Nie każdy może być wielkim artystą, ale wielki artysta może objawić się w każdym”

Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród poprzedziło wyłonienie zwycięzcy I, II i III miejsca spośród dziesięciu laureatów – uczniów klas 7-8 szkół podstawowych w kategorii prezentacja multimedialna upamiętniająca postać generała Józefa Kustronia. Laureaci mieli stanąć do kolejnej, bezpośredniej już rywalizacji poprzedzonej losowaniem kolejności odpowiedzi. Julia Strzała wylosowała numer dziesiąty i jako ostatnia prezentowała swoją pracę przed komisją konkursową. Odpowiadała także na dociekliwe pytania jury. Warto w tym miejscu podkreślić pracę i zaangażowanie uczennicy i przywołać paremię Napoleona Bonapartego:

cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu

Wystąpienie Julii Strzały zostały dostrzeżone i nagrodzone nie tylko awansem z VI na IV miejsce ale również otrzymaniem dodatkowej, atrakcyjnej nagrody jakim jest zaproszenie na wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu we Francji.

Gratulujemy sukcesu !!!

Janina Jezierska

09.06.2022 r.