20 maja przedszkolaki z grupy „Misie” przeżyły wyjątkowy dzień podczas wycieczki do Mini Zoo „Kucyk” w Inwałdzie. Już sama podróż była dla dzieci wielką atrakcją. Najpierw autokar zawiózł nas na parking obok Parku Miniatur, a stamtąd w dalszą drogę zabraliśmy się Wesołą Ciuchcią, która dowiozła wszystkich prosto do Mini Zoo.

Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo ciekawych zwierząt. Przedszkolaki z zachwytem oglądały: lamy, osiołki, owieczki, baranki oraz inne zwierzęta gospodarskie. Ogromną radość sprawiła możliwość karmienia ich specjalnie przygotowaną karmą. Dzieci mogły z bliska zobaczyć także: sowę, świnki morskie, króliczki, zajączki, bażanty, perliczki i wiele innych mieszkańców zoo. Nie brakowało uśmiechów, ciekawych pytań i wspólnych zdjęć.

Po spotkaniu ze zwierzętami przyszedł czas na warsztaty kreatywne. Każde dziecko samodzielnie ozdabiało przygotowane obrazki przy użyciu różnych materiałów, takich jak: ryż, płatki owsiane, pestki dyni, słonecznik, kolorowe pompony i piórka. Powstały piękne i pomysłowe prace, a dzieci mogły dać upust swojej wyobraźni i kreatywności.

Po twórczych zajęciach wszyscy ze smakiem zjedli obiad, by chwilę później rozpocząć zabawę na placu zabaw. Na przedszkolaki czekały dmuchańce, baseny z kulkami, tory przeszkód, huśtawki oraz dmuchane zamki. Śmiechu, biegania i radosnych okrzyków nie było końca.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia Wesoła Ciuchcia odwiozła nas z powrotem na parking, gdzie czekał już autokar, który bezpiecznie zawiózł dzieci do przedszkola.

Piękna pogoda, wspaniała atmosfera i moc atrakcji sprawiły, że wycieczka na długo pozostanie w pamięci naszych „Misiów”. Wszyscy wrócili szczęśliwi, pełni emocji i niezapomnianych wspomnień.

G. Knapik, K. Kozak