Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

23 i 24 czerwca przedszkolaki z grupy „Misie” i „Biedronki” odwiedziły bibliotekę publiczną. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Znaczna część przedszkolaków bywała już wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź dziadkami. Jednak dla wielu z nich była to pierwsza wizyta wśród tak wielkiego księgozbioru.

Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Poznały zasady wypożyczania książek i korzystania z nich. Znakomicie poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z postaciami znanych im bajek i baśni.

Spotkanie odbywało się w serdecznej i pełnej miłych wrażeń atmosferze. Dla wielu to była pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały zakładki do książek. Za wprowadzenie zaś w magiczny świat książki przedszkolaki wręczyły Pani Bibliotekarce podziękowanie.

H. Jędrocha