Gdyby co dziesiąty mieszkaniec naszej planety

potrafił udzielać pierwszej pomocy,

rocznie ocaliłoby to milion ludzi”.

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody w najbliższym czasie planuje zorganizować dla uczniów naszej szkoły warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Złożyliśmy projekt w konkursie o zakup pomocy oraz wsparcie finansowe działania „I Ty możesz pomóc”. Celem zajęć będzie nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Uczniowie objęci powyższym szkoleniem już od najmłodszych lat oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym. Uczą się odpowiedniego zachowania w obliczu wypadku, potrafią wezwać prawidłowo pomoc przez telefon oraz wykonać najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Dzięki powyższym zajęciom uczymy odpowiedzialności za siebie i innych. Uczymy, że nawet dziecko może zostać małym ratownikiem.

Opiekun LOP

Edyta Laskowska