30 września w naszej szkole gościliśmy panią Renatę Piątkowską, znaną i cenioną autorkę ponad 50 książek dla dzieci i młodzieży, laureatkę wielu nagród literackich. W spotkaniu z autorką uczestniczyli uczniowie z klas I-III.

Podczas spotkania pani Piątkowska przybliżyła uczniom swoją twórczość. Szczególną uwagę poświęciła zwierzęcym bohaterom książek. W bardzo ciekawy sposób opowiadała ich przygody, które opisała w książkach: „Najwierniejsi przyjaciele”, „Mruk”, „Zbój”, „Oko w oko ze zwierzakiem". Podkreśliła, że zwierzęta to najlepsi przyjaciele człowieka, które nigdy go nie zawiodą.

Pisarce towarzyszyła znakomita lektorka pani Malwina Kożurno, która w humorystyczny sposób przeczytała fragmenty książek „To się nie mieści w głowie” i „Najwierniejsi przyjaciele”, wywołując wśród dzieci głośny śmiech. W ten sposób pokazała, że w książkach Renaty Piątkowskiej bardzo ważną rolę pełni humor.

Na zakończenie spotkania chętni uczniowie mogli zakupić książki autorki, które cieszyły się dużym powodzeniem. Dodatkową pamiątką była dedykacja z autografem autorki.

Elżbieta Marek