W roku szkolnym 2021/2022 biblioteka szkolna we współpracy z wychowawczyniami edukacji wczesnoszkolnej przeprowadziła całoroczny konkurs czytelniczy z cykluCzytam, bo lubię", który był adresowany do uczniów klas trzecich.

Konkurs trwał od października do maja. W każdym miesiącu uczniowie czytali wskazaną literaturę, a następnie rozwiązywali przygotowany do niej test. Wśród zadań konkursowych były m.in.: krzyżówki, pytania zamknięte i otwarte, chronologia wydarzeń, pytania typu prawda-fałsz, uzupełnij lub dokończ zdania, cytaty, rekwizyty i inne.

W każdym miesiącu laureaci otrzymali oceny z języka polskiego: za I miejsce - 6 pkt., II miejsce - +5 pkt., III miejsce - 5 pkt.

Po zakończeniu konkursu punkty zdobyte przez uczniów z wszystkich testów zostały podliczone i wyłoniono zwycięzców:

 

I MIEJSCE

Krzysztof Woźniak, kl. 3a

Weronika Domagała, kl. 3b

 

II MIEJSCE 

Lena Sołtys, kl. 3a

Wojciech Wrona, kl. 3b

 

III MIEJSCE

Franciszek Machowski, kl. 3a

Maksymilian Zięba, kl. 3b

 

WYRÓŻNIENIE

Zofia Łosiowska, kl. 3a

Jakub Balonek, kl. 3a

Jagoda Radwan, kl. 3a

Nadia Jaskiernia, kl. 3b

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

 

Elżbieta Marek