.

NIEZWYKŁA LEKCJA MUZEALNA KLAS 4
28 maja uczniowie klas czwartych swój szkolny plan zajęć realizowali nie w szkolnych murach, ale w budynku Muzeum Regionalnego w Bachowicach. Placówka ta, prowadzona przez Gminny Ośrodek Kultury w Spytkowicach, powstała w miejscu dawnej Żeńskiej Szkoły Gospodarczej im. Królowej Jadwigi. Szkoła została założona w 1910 r. przez Patrona naszej szkoły – ks. prałata dr. Franciszka Gołbę.
ZSP BACHOWICE GOSPODARZEM XVII EDYCJI TURNIEJU „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM”
28 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach odbyła się XVII edycja turnieju „I Ty możesz zostać ratownikiem”. Wydarzenie zgromadziło 11 drużyn reprezentujących szkoły z gmin Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Stryszów oraz Spytkowice.
WYRÓŻNIENIE DLA MAKSYMILIANA W KONKURSIE KRUS
22 maja w Centrum Nauki SOWA w Wadowicach odbyła się uroczysta gala podsumowująca regionalne konkursy prewencyjne organizowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W wydarzeniu uczestniczyli laureaci i wyróżnieni uczniowie z całego regionu, którzy swoją twórczością promowali bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych.
WYJAZD KLAS 6B I 7 DO KINA
28 maja uczniowie klas 6b i 7 uczestniczyli w wyjeździe edukacyjno-kulturalnym do kina Planet Cinema w Oświęcimiu. Celem wyjazdu było obejrzenie filmu „Drzewo magii” – poruszającej opowieści o przyjaźni, odwadze oraz sile wyobraźni. Film ukazuje, jak ważne w życiu są wzajemne wsparcie, odpowiedzialność i wiara we własne możliwości. Magiczna fabuła oraz interesujące przygody bohaterów dostarczyły uczniom wielu emocji i skłoniły do refleksji nad wartościami ważnymi w codziennym życiu.
.

II EDYCJA KONKURSU PIOSENKI DZIECIĘCEJ „MAŁE JEDWABNIKI”
Z radością informujemy, że 27 maja odbyła się II edycja Konkursu Piosenki Dziecięcej „Małe Jedwabniki”. Wydarzenie dostarczyło wielu wzruszeń, radości i niezapomnianych muzycznych chwil. Mali artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, odwagę sceniczną oraz ogromne zaangażowanie.
NAGRODA DLA NIKOLI W KONKURSIE „MÓJ LAS”
Nikola Mirocha z kl. V zdobyła II miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las”. Jej praca pt. „Zapraszam na całodzienną wycieczkę do wymarzonego lasu i podwieczorek z leśnych smakołyków” zachwyciła pomysłowością i pięknym spojrzeniem na świat przyrody.
Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 19 maja w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Podczas uroczystości podkreślono wysoki poziom nadesłanych prac oraz zaangażowanie uczestników w podejmowanie tematyki związanej z ochroną przyrody i środowiska leśnego. Konkurs organizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.
KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW
Z ogromną satysfakcją informujemy o bardzo dobrych wynikach uczniów naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego The Big Challenge 2026. Konkurs ten każdego roku gromadzi tysiące uczestników z całej Polski i pozwala uczniom sprawdzić swoje umiejętności językowe na różnych poziomach zaawansowania.


