Biblioteka szkolna
"Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można (...). Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca..."
Kornel Makuszyński

Biblioteka szkolna

otwarta codziennie

od poniedziałku do piątku

w godzinach od 830 do 1430

 

 
KONKURS CZYTELNICZY "W ŚWIECIE LEKTUR I BAŚNI PERRAULT'A" PDF Drukuj Email
Środa, 07. Marzec 2018 19:46

     28 lutego 2018 roku uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w kolejnym konkursie czytelniczym z cyklu „W świecie lektur i baśni Perrault’a”. Tym razem rozwiązywali test z baśni H. Ch. Andersena pt. Królowa Śniegu”.

Więcej…
 
SZKOLNY ETAP GMINNEGO KONKURSU O TYTUŁ „MISTRZA KALIGRAFII 2018” PDF Drukuj Email
Wtorek, 27. Luty 2018 18:57

     W dniu 26 lutego 2018 roku w ZSP w Bachowicach odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu o tytuł MISTRZA KALIGRAFII 2018. Konkurs został przeprowadzony dla trzech kategorii wiekowych: klas: I-III SP, IV-VI SP, VII SP i II-III Gimn. Uczestniczyło w nim 57 uczniów z wszystkich klas szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych. Do etapu szkolnego zakwalifikowało się po trzech uczniów z każdej kategorii wiekowej.

Więcej…
 
KONKURS CZYTELNICZY "W ŚWIECIE LEKTUR I BAŚNI PERRAULT'A" PDF Drukuj Email

     20 grudnia 2017 roku odbył się kolejny konkurs czytelniczy z cyklu „W świecie lektur i baśni Charlesa Perrault’a”Tym razem uczniowie rozwiązywali test dotyczący znajomości baśni pt. „Knyps z Czubkiem”. 

Więcej…
 
DOTACJA NA KSIĄŻKI Z NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA PDF Drukuj Email

     W tym roku szkolnym biblioteka, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, otrzymała dotację w kwocie 15 000 tys. zł. na zakupienie książek. Celem Programu jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek szkolnych poprzez zakupienie nowości wydawniczych.

     W związku z przyznaną dotacją do biblioteki zostały zakupione różne książki, zgodnie ze zgłaszanymi propozycjami i zainteresowaniami uczniów. Są wśród nich wiersze, bajki i opowiadania dla najmłodszych, powieści obyczajowe, przygodowe, podróżnicze, historyczne, fantastyczne oraz pozycje popularnonaukowe. Oto niektóre z nich: 

        1.    Franklin i prezent świąteczny, Franklin uczy się współpracy, Franklin nocuje u misia i in. – z serii o Franklinie

        2.     Kosmos; Policjant; Skarb piratów i in. – z serii Samochodzik Franek

        3.     Małe historie o zwierzętach, Małe historie do czytania przed snem, Małe historie o wielkim szczęściu i in. – z serii o Martynce

        4.     Mruczek - kotek, który został sam w domu, Róża – kucyk który tęskni za domem i in. – z serii  Na pomoc zwierzakom

        5.     Samotne święta Oskara, Bari wymarzony piesek i in. – z serii Zaopiekuj się mną

        6.     Nela  i tajemnice oceanów; Nela i skarby Karaibów i in. - z serii Nela mała reporterka

Więcej…
 
KONKURS RECYTATORSKI "PROSZĘ PAŃSTWA OTO MIŚ" PDF Drukuj Email
Niedziela, 26. Listopad 2017 17:51

     24 listopada 2017 roku, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, odbył się II Szkolny Konkurs Recytatorski „Proszę państwa oto miś”. Uczestniczyło w nim 26 uczniów z oddziałów „0” i klas 1-3 szkoły podstawowej. Wcześniej odbyły się eliminacje klasowe, podczas których wychowawcy wyłonili od 4-6 reprezentantów z każdej klasy.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

Strona 5 z 19