Biblioteka szkolna
"Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka, której niczym wypełnić nie można (...). Człowiek więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca..."
Kornel Makuszyński

Biblioteka szkolna

otwarta codziennie

od poniedziałku do piątku

w godzinach od 830 do 1430

 

 
91. URODZINY KUBUSIA PUCHATKA PDF Drukuj Email
Wtorek, 24. Październik 2017 20:51

     W dniu 14 października znany i lubiany przez dzieci Miś o Bardzo Małym Rozumku zwany Kubusiem Puchatkiem obchodził swoje 91 urodziny. 

     Książka o przygodach Kubusia Puchatka, którą napisał A. A. Milne dla swojego synka została wydana po raz pierwszy 14 października 1926 roku w Londynie.

Więcej…
 
KONKURS CZYTELNICZY "W ŚWIECIE LEKTUR I BAŚNI PERRAULT'A" PDF Drukuj Email

     W roku szkolnym 2017/2018 nauczyciel bibliotekarz we współpracy z wychowawcą klasy drugiej organizuje całoroczny konkurs czytelniczy pod hasłem „W świecie lektur i baśni Perrault’a”, przeznaczony dla uczniów klasy II szkoły podstawowej.

Więcej…
 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA PDF Drukuj Email
Sobota, 07. Październik 2017 21:12

 

     29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w uczniowie klas I-II szkoły podstawowej wysłuchali czytanych przez bibliotekarza fragmentów książek dla dzieci.

Więcej…
 
WYNIKI CAŁOROCZNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO "W ŚWIECIE BAŚNI ANDERSENA" PDF Drukuj Email
Piątek, 30. Czerwiec 2017 00:00

     Nadszedł wyczekiwany przez wszystkich koniec roku szkolnego, a wraz z nim czas na podsumowanie całorocznego konkursu czytelniczego „W świecie baśni Andersena”, który został zorganizowany przez bibliotekarza szkolnego we współpracy z wychowawcami kl. 3a i 3b. Przeznaczony był on dla klas trzecich i trwał od października do czerwca.

Więcej…
 
KONKURS CZYTELNICZY Z CYKLU „W ŚWIECIE BAŚNI ANDERSENA” PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 12. Czerwiec 2017 17:02

     Na początku czerwca w klasach trzecich szkoły podstawowej został przeprowadzony ostatni już konkurs czytelniczy z cyklu „W świecie baśni Andersena”. Tym razem uczniowie kl. 3a rozwiązywali test dotyczący baśni pt. „Dzielny ołowiany żołnierzyk” i „U Króla Olch”, natomiast uczniowie kl. 3b  baśni pt. „Pasterka i kominiarczyk” i „Stokrotka”.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

Strona 4 z 17