Klasy I-III SP
POKAZ Z CIEKŁYM AZOTEM PDF Drukuj Email
Niedziela, 25. Luty 2018 07:53

6 lutego 2018r. przedstawiciel Naukotechniki pan Bogdan poprowadził pokaz z ciekłym azotem dla uczniów.  Pokaz taki pozwolił przybliżyć każdemu magię i tajemnice niskich temperatur. Wykonywane doświadczenia wizualnie wyglądały bardzo efektownie.Powstawało dużo "dymu", dużo wybuchów, które są następstwem wysokiej rozprężności  ciekłego azotu. Uczniowie mogli dotknąć bardzo zimnej cieczy, a przy okazji zobaczyć, jak ciekły azot  oddziałuje na otoczenie.

Więcej…
 
KONKURS „KRAKUSEK” PDF Drukuj Email
Piątek, 16. Luty 2018 18:07

     Dnia 17.01.2018r. w naszej szkole wszyscy uczniowie klasy IIIa i IIIb wzięli udział w XIII konkursie wiedzy o Krakowie. Organizatorami konkursu są: Zamek Królewski na Wawelu, Akademia Żakowska i Społeczna Szkoła nr 4 im. Juliusza Słowackiego. Test uczniowie pisali przez 45 minut. Można było zdobyć maksymalnie 65 punktów, odpowiadając na 26 pytań.

Więcej…
 
WYCIECZKA DO KRAKOWA. PDF Drukuj Email
Piątek, 16. Luty 2018 17:57

     Dnia 16.01.2018r. uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w ramach przygotowań do konkursu KRAKUSEK pojechali na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęli od Placu Matejki, poprzez Barbakan, Bramę Floriańską, ulicę Floriańską, Rynek Główny oraz Krakowski Magistrat. Następnie na Zamku Królewskim na Wawelu odbyła się lekcja muzealna, która przybliżyła uczniom tematykę konkursu „Kraków królów i bohaterów”. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni, z wiedzą o zabytkach Krakowa i jego historii.

Więcej…
 
WYJĄTKOWY GOŚĆ !!! PDF Drukuj Email

     12 grudnia naszą szkołę odwiedził Pan Henryk Januszewski, który pracował w kopalni Bolesław Śmiały. Przybył w galowym stroju, który górnicy zakładają na szczególne okazje. Zabrał ze sobą również rekwizyty, które są nierozerwalnie związane z zawodem, który wykonywał. Gość opowiedział zebranym o tajnikach pracy w kopalni, podzielił się wieloma ciekawostkami oraz w bardzo ciekawy sposób przedstawił hierarchię górniczą. 

Więcej…
 
KLASA II CZEKA NA ŚWIĘTA! PDF Drukuj Email

     Uczniowie klasy 2 przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Uczyli się jak nakrywać do stołu oraz kulturalnie spożywać posiłki a 6 grudnia wyjechali do MULTIKINA na film „KUMPLE Z DŻUNGLI”. W szkole otrzymali „mikołajkową” niespodziankę od Św. Mikołaja. W klasie wspólnie z rodzicami i wychowawcą dekorowali pierniki, które zawiesili na choince oraz przygotowali piernikowe niespodzianki dla najbliższych.  Oprócz tego zdobywają nagrody w konkursach, uczestniczą w zabawie andrzejkowej i przygotowują  kolędę na konkurs kolęd.

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

Strona 2 z 14