Wydarzenia
"DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH" PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 23. Październik 2017 16:27

     12 października 2017 uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły obejrzeli program rozrywkowy pt. ”Języki obce są proste”. Impreza zorganizowana została z okazji „Dnia Języków Obcych”. Uczniowie ukazali widowni, że znajomość języków obcych ułatwia życie, ale opanowanie ich jest zawsze wyzwaniem.

Więcej…
 
DZIEŃ NAUCZYCIELA 2017. PDF Drukuj Email
Niedziela, 15. Październik 2017 08:56

     Dnia 13.10.2017 r.  odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość przygotowali  uczniowie klasy drugiej pod kierunkiem pani Lucyny Maślany .

     Młodzi artyści rozpoczęli występ polonezem a następnie przedstawili inscenizację pt: „Rzepka” J. Tuwima w bardzo oryginalny sposób. Na zakończenie popłynęła melodia kankana, przy której wszyscy uczniowie „ w rękawiczkach” wykonali niecodzienny taniec. 

     Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. 

                                                                                                                 L. Maślana
Więcej…
 
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 W BACHOWICACH PDF Drukuj Email
Piątek, 15. Wrzesień 2017 00:00

     4 września  2017 roku uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie w szkole poprzedził udział uczniów, rodziców oraz nauczycieli w uroczystej Mszy Świętej w Kościele w Bachowicach. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9 rozpoczął się apel poświęcony 78 rocznicy  wybuchu II wojny światowej.

Więcej…
 
Dożynki 2017 PDF Drukuj Email

     Każdego roku na zakończenie żniw na wioskach odbywają się dożynki. Jest to święto poświęcone  tegorocznym zbiorom zbóż i płodów rolnych, w czasie którego dziękujemy Panu Bogu za plony i za pogodę. Jest to również święto wszystkich ludzi pracujących na roli i okazja, aby podziękować im za ciężką i często niedocenianą pracę.
     W tym roku zaszczyt organizowania gminnych dożynek przypadł sołectwu Bachowice. Zostały one zorganizowane 27 sierpnia, a ich starostami byli państwo Grażyna i Tadeusz Kurdziel.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

Strona 10 z 20