Wydarzenia
WYCIECZKA „SZLAKIEM ORLICH GNIAZD” PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 19. Czerwiec 2017 18:37

     Dnia 8 czerwca 2017 roku uczniowie szkoły podstawowej z klasy III b, V a i V b wraz z wychowawczyniami wyruszyli wczesnym rankiem na wycieczkę Szlakiem Orlich Gniazddo Ojcowa. Podróż autokarem uatrakcyjnił nam przewodnik, który opowiedział  krótką historię powstania Ojcowskiego Parku Narodowego.

Więcej…
 
DAR SERCA OD DZIECI I MŁODZIEŻY PDF Drukuj Email
Wtorek, 16. Maj 2017 17:37

     13 maja 2017 r. minęła 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Ukazała się Ona trójce dzieci: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji, wzywając ich i całą ludzkość do pokuty i nawrócenia oraz do zawierzenia Jej Niepokalanemu Sercu. Ta sama Matka – 13 maja 1981 r. w cudowny sposób uratowała życie papieżowi Janowi Pawłowi II podczas zamachu na Placu św. Piotra w Watykanie.

Więcej…
 
DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W RYCZOWIE PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 08. Maj 2017 17:14

     Od trzynastu lat, 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, ustanowione, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.
     Tegoroczne obchody w naszej gminie miały miejsce w Ryczowie. W święcie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, wójt gminy Spytkowice - pan Mariusz Krystian oraz mieszkańcy gminy. Uroczystość uświetnili swoją obecnością: prezes Rady Ministrów pani
Beata Szydło, wojewoda małopolski oraz parlamentarzyści.

Więcej…
 
SKO w naszej szkole! PDF Drukuj Email
Sobota, 08. Kwiecień 2017 21:13

     Od września 2016 r rozpoczęła działalność Szkolna Kasa Oszczędnościowa. Opiekunami zostały panie:
w klasach I – III – p. Lucyna  Maślana,

w klasach IV – VI - p. Ewelina Bułka.

Od początku swojej działalności SKO spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Uczniowie chętnie oszczędzają na swoje książeczki, które otrzymali po wyrażeniu zgody przez rodziców.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

Strona 9 z 17