Wydarzenia
Jasełka 2017 r. PDF Drukuj Email
Piątek, 27. Styczeń 2017 07:39

   W niedzielę 22 stycznia 2017r. o godz. 14.00 na sali sportowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach rozpoczął się doroczny Koncert „Kolędujmy Małemu Jezusowi”. Styczniowe spotkanie stało się już tradycją i wpisało na stałe
w kalendarz spotkań społeczności szkolnej z mieszkańcami wioski. W tym roku imprezę zorganizowano już po raz XVII, jednak po raz pierwszy w szkole.
W związku z tym, że Koncert od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, musieliśmy zadbać o to, by miejsca starczyło dla wszystkich i przenieśliśmy go z Domu Strażaka.

Więcej…
 
SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK PDF Drukuj Email
Środa, 04. Styczeń 2017 04:54

     Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją w ostatnim dniu przed świąteczną przerwą w bachowickiej szkole odbył się „Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”. Wzięły w nim udział wszystkie klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i oddział przedszkolny 6-latków - „Słoneczka”, natomiast gościnnie wystąpiły młodsze grupy przedszkolne - „Misiaczki” i „Biedronki”.

Więcej…
 
SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Niedziela, 20. Listopad 2016 21:52

     Dnia 10 listopada 2016 roku obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami w odświętnych strojach galowych z przypiętymi kotylionami symbolizującymi biało-czerwoną flagę udała się na obelisk osób walczących za naszą Ojczyznę, gdzie została odśpiewana Rota. Po powrocie uczestniczyliśmy w akademii upamiętniającej wydarzenia sprzed prawie 100 lat, nawiązującej do czasów współczesnych.

Więcej…
 
OBCHODY DNIA PATRONA PDF Drukuj Email
Czwartek, 17. Listopad 2016 05:33

     Dzień 15 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach jest dniem szczególnym. To właśnie tego dnia, dziewiętnaście lat temu, szkole nadano imię księdza prałata doktora Franciszka Gołby. Był to człowiek, którego życie przepełnione było uczynkami miłosierdzia co do ciała i co do duszy. Człowiek, który, mimo że odszedł do domu Ojca 72 lata temu, jest dla nas ciągle niedościgniętym wzorem do naśladowania, szczególnie w tym roku - Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, który zakończy się 20 listopada 2016 r.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

Strona 8 z 14