Wydarzenia
SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Niedziela, 20. Listopad 2016 21:52

     Dnia 10 listopada 2016 roku obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami w odświętnych strojach galowych z przypiętymi kotylionami symbolizującymi biało-czerwoną flagę udała się na obelisk osób walczących za naszą Ojczyznę, gdzie została odśpiewana Rota. Po powrocie uczestniczyliśmy w akademii upamiętniającej wydarzenia sprzed prawie 100 lat, nawiązującej do czasów współczesnych.

Więcej…
 
OBCHODY DNIA PATRONA PDF Drukuj Email
Czwartek, 17. Listopad 2016 05:33

     Dzień 15 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach jest dniem szczególnym. To właśnie tego dnia, dziewiętnaście lat temu, szkole nadano imię księdza prałata doktora Franciszka Gołby. Był to człowiek, którego życie przepełnione było uczynkami miłosierdzia co do ciała i co do duszy. Człowiek, który, mimo że odszedł do domu Ojca 72 lata temu, jest dla nas ciągle niedościgniętym wzorem do naśladowania, szczególnie w tym roku - Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, który zakończy się 20 listopada 2016 r.

Więcej…
 
GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Czwartek, 17. Listopad 2016 05:28

     11 listopada br. obchodziliśmy 98. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości związane z tym wydarzeniem odbywały się na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami. Również na terenie gminy Spytkowice, pamięć o tamtych dniach została uczczona. Gminne obchody, w których uczestniczyła również delegacja naszej szkoły, miały miejsce w Ryczowie.

Więcej…
 
DZIEŃ SENIORA W BACHOWICACH PDF Drukuj Email

     Udział uczniów naszej szkoły w corocznych obchodach DNIA SENIORA organizowanych przez KGW w Bachowicach są tradycją w naszej miejscowości. To międzypokoleniowe spotkanie rozpoczęło się od powitania przewodniczącej bachowickiego Koła Gospodyń Wiejskich p. Lucyny Kozak wszystkich przybyłych seniorów i zaproszonych gości.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

Strona 7 z 13