Wydarzenia
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 W BACHOWICACH PDF Drukuj Email
Piątek, 15. Wrzesień 2017 00:00

     4 września  2017 roku uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Pierwsze powakacyjne spotkanie w szkole poprzedził udział uczniów, rodziców oraz nauczycieli w uroczystej Mszy Świętej w Kościele w Bachowicach. Następnie uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9 rozpoczął się apel poświęcony 78 rocznicy  wybuchu II wojny światowej.

Więcej…
 
Dożynki 2017 PDF Drukuj Email

     Każdego roku na zakończenie żniw na wioskach odbywają się dożynki. Jest to święto poświęcone  tegorocznym zbiorom zbóż i płodów rolnych, w czasie którego dziękujemy Panu Bogu za plony i za pogodę. Jest to również święto wszystkich ludzi pracujących na roli i okazja, aby podziękować im za ciężką i często niedocenianą pracę.
     W tym roku zaszczyt organizowania gminnych dożynek przypadł sołectwu Bachowice. Zostały one zorganizowane 27 sierpnia, a ich starostami byli państwo Grażyna i Tadeusz Kurdziel.

Więcej…
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 PDF Drukuj Email

     23 czerwca 2017 r. zakończył się kolejny rok szkolny, jest to czas podsumowań, podziękowań. W tym roku pożegnali się z gimnazjum uczniowie klasy III, którzy przygotowali wzruszający program artystyczny. Zainteresowanie wzbudziła prezentacja  ukazująca 10 lat z życia dzisiejszych absolwentów Gimnazjum nr. 3 w Bachowicach. Natomiast w zabawny i humorystyczny sposób pożegnała ich klasa II G.

Więcej…
 
"PROJEKT Z ZUS" PDF Drukuj Email

     „Projekt z ZUS” to program edukacyjny Zakładu Ubezpieczeń Społecznych skierowany do uczniów gimnazjum oraz nauczycieli m.in. wiedzy o społeczeństwie.  Zadaniem uczestników była realizacja projektu dotyczącego funkcjonowania  tej instytucji, zagadnieniami związanymi z ubezpieczeniami społecznymi i systemem tych ubezpieczeń w Polsce.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

Strona 5 z 14