English Club

Zachęcam do czytania zakładki English Club, w której znajdziecie wiele ciekawych i pomocnych materiałów dotyczących języka angielskiego. 

Już  niedługo  poznacie członków English club, których prace będą zamieszczane równolegle na tej stronie, jak również na naszej nowej gazetce "English corner".

Marzena ChrapkiewiczWeż udział w głosowaniu! PDF Drukuj Email
Niedziela, 03. Czerwiec 2012 19:24

I Ty możesz oddać swój głos!!!

W niedzielę 3 czerwca zostały zamieszczone  na stronie www.tydzienjezykow.pl  3 projekty koszulki KIBICA EURO 2012, zaprojektowane przez uczniów klas I-III gimnazjum.

Uczniowie pracowali w trzech zespołach nad swoimi projektami podczas Tygodnia Języków trwającego od 25 maja do 3 czerwca. Ich prace zostały wybrane spośród kilku propozycji, nad którymi pracowali w ciągu wielu godzin spędzonych przed komputerem, szukając pomysłów w Internecie i słownikach angielskich. Zadaniem uczniów było zaprojektowanie koszulki Kibica EURO 2012 z hasłem w języku angielskim.

 

Pierwszy zespół , w którym pracowały uczennice klasy Ia i Ib: Julia Przejczowska, Małgorzata Jodłowska i Małgorzata Stanek, zaprojektował koszulkę z hasłem: „ If you are number one, I’ll be happy fan” . Hasło zostało zmodyfikowane przez dziewczyny z niewielka pomocą nauczycielki i  wygląda tak jak widzimy na koszulce poniżej.

 

Drugi zespół, w którym pracowali chłopcy z klasy II gimnazjum, tj. Tomasz Przejczowski i Patryk Szczepański, zaprojektował koszulkę z hasłem: „ Poland? – yes, yes ! We’ll do the best” . Przesłanie jest głębokie, oznacza, że to właśnie Reprezentacja Polski da z siebie wszystko. Liczymy na to !

 

 

 

 

Trzeci zespół, składający się z uczniów klasy III b i I b gimnazjum, tj. Krzysztof Warzecha, Dawid Ściera i Patryk Szarek, stworzył projekt koszulki z hasłem: „Everybody WINS” co oznacza w języku polskim, ze każdy jest zwycięzcą.  Zobaczcie poniżej:

 

 

Zapraszamy do oddawania głosów na ulubioną Waszym zdaniem koszulkę. Głosować można codziennie od 4 do 18 czerwca na stronie www.tydzienjezykow.pl

 

 
Tydzień Języków PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 28. Maj 2012 19:02

               25 maja 2012 roku przystąpiliśmy do konkursu " Let's Win" zorganizowanego dla uczniów szkół publicznych i niepublicznych w całej Polsce z okazji Tygodnia Języków trwającego od 25 maja do 3 czerwca br. Do konkursu zgłosili się uczniowie klas I-III gimnazjum, w tym członkowie "English club" : Julia Przejczowska, Małgorzata Jodłowska, Małgorzata Stanek, Dawid Ściera, Patryk Szarek oraz Tomek Przejczowski i Krzysztof Warzecha. Zadaniem uczniów jest zaprojektowanie koszulki kibica Euro 2012 z hasłem w języku angielskim za pomocą komputera i internetu. W tym tygodniu zbieramy pomysły i przygotowujemy pierwsze T- shirt-y. Koordynatorem prac jest pani Marzena Chrapkiewicz.

Nagrodą główną są tablety dla każdego ucznia pracującego w zespole. Dla nas to przede wszystkim świetna zabawa z angielskim w temacie, który nas interesuje.

 
Konkurs Edi Panda PDF Drukuj Email
Wtorek, 24. Kwiecień 2012 18:09

  Dnia 18 kwietnia 2012 roku 10 uczniów z klas II i III gimnazjum przystąpiło w naszej szkole do ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego pod nazwą Edi Panda. Uczniowie po kilku miesiącach przygotowań do konkursu, rozwiązywali test z zakresu wiedzy i umiejętności jakie powinni nabyć po 3 latach nauki w gimnazjum. Test składał się z  30 pytań zamkniętych, w tym 5 ostatnich dotyczyło rozumienia tekstu czytanego. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klasy II: Kamila Michalska, Gabriela Knapik, Katarzyna Kulik, Tomasz Przejczowski, oraz klas III: Anna Wójtowicz, Kinga Sitek, Dominika Dębska, Aniela Orlik, Natalia Świdergał i Krzysztof Warzecha. Uczniowie jednomyślnie przyznali, ze pytania konkursowe były bardzo podchwytliwe. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała pani Marzena Chrapkiewicz. Czekamy na wyniki. Mamy nadzieję, że otrzymamy dobre wyniki.... i nagrody. Przynajmniej niektórzy z nas Wink

Uczestnicy konkursu

 
Konkurs "Zuch" z języka angielskiego PDF Drukuj Email
Wtorek, 03. Kwiecień 2012 18:13

 Dnia 20 marca 2012 roku ośmioro uczniów z klasy II szkoły podstawowej wzięło udział w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego " Zuch".

Uczniowie: Emiilia Balonek, Kamil Górkowy, Oliwia Miarka, Patrycja Morek, Julia Szczepańska, Dominika Latko, Dawid Przystał oraz Karolina Placek po kilku tygodniach przygotowań przystąpili do pisania konkursu w szkole. Konkurs trwał 60 minut, a składał się z 21 pytań z zakresu wiedzy i umiejętności jakie powinien posiąść uczeń po II klasie szkoły podstawowej z języka angielskiego. Czekamy na wyniki! :)

 
Jakie święta są obchodzone w marcu w Wielkiej Brytanii? PDF Drukuj Email
Niedziela, 18. Marzec 2012 18:12

A oto święta angielskie obchodzone w miesiącu marcu

St. Patrick’s Day  

17th March

The national day of Ireland, that i also celebrated by Iris people in the UK and USA, when people wear green clothes, dye flowers green, and go to the PUB and drink GUINNESS.

  ( Święto Irlandczyków. Ludzie chodzą wtedy ubrani na zielono, spotykają się w pubach i piją piwo Guinnesa.)

 

Palm Sunday ( Niedziela Palmowa)

The Sunday before Easter

The day when Christians celebrate JESUS’ arrival in Jerusalem, when PALM leaves ere spread on the ground for his DONKEY to walk on.

  (Niedziela Palmowa, dzień, w którym Jezus wjechał do Jeruzalem na osiołku. Przynosimy wtedy ze sobą do kościoła palmy aby je poświecić i uczcić to jak mieszkańcy Jeruzalem rzucali je pod nogi osiołka.)

 

Easter ( Wielkanoc) :

Good Friday ( Wielki Piątek)

the Friday before Easter

This is the day when Christians remember the CRUCIFIXION of Christ. It is a public holiday in the UK, and people eat HOT-BROSS BUNs on this day.

  (Wielki Piątek, dzień, w którym upamiętniamy ukrzyżowanie Chrystusa. W ten dzień wszyscy, w UK mają dzień wolny, jedzą wtedy tradycyjne bułeczki z rodzynkami i skórką pomarańczy.)

 

Easter Sunday 

March or April

The day when Christians celebrate the RESURRECTION of Christ. People give each other EASTER EGGs and EASTER BASKETs. In the US, children believe that these are brought by EASTER BUNNY.

  (Niedziela Wielkanocna, dzień, w którym świętujemy zmartwychwstanie Chrystusa. Ludzie poświęcają jajka i koszyczki. W Stanach Zjednoczonych dzieci wierzą, że to wszystko przyniósł im Wielkanocny zajączek.)

Opracowała: Małgorzata Jodłowska

 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej > Ostatnie >>

Strona 7 z 9