Gimnazjum
Edukacyjne projekty gimnazjalne realizowane w roku szkolnym 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wtorek, 07. Lipiec 2015 20:01

1.     „Młodzi Przedsiębiorczy”:

Etap I – „Zarządzamy własnymi zasobami” (październik 2014 – luty 2015)

Uczniowie zdobywali umiejętności w zakresie: radzenia sobie z zarządzaniem własnymi finansami, planowaniem wydatków swoich i rodziny, efektywnym zarządzaniem ograniczonymi zasobami; planowania przedsięwzięcia (warsztaty/wycieczka szkolna) oraz umiejętności dokonywania świadomych wyborów konsumenckich.

Więcej…
 
"Sejm Dzieci i Młodzieży" PDF Drukuj Email

   Uczniowie naszej szkoły Dominik Wider i Paweł Sieprawski realizują projekt Sejm Dzieci i Młodzieży. W tym roku zadanie polega na podjęciu działań , mających na celu  zmiany w przestrzeni lokalnej . Postanowili stworzyć przyjazny teren wokół Kaplicy św. Bartłomieja. Najpierw musieli przeprowadzić badanie wśród mieszkańców.Teraz pracują nad sprawozdaniem ze swych działań. Nagrodą jest zaproszenie do Sejmu , więc jest o co walczyć !

 
„Solidarni” z gimnazjum na konferencji w Gdańsku PDF Drukuj Email
Środa, 09. Lipiec 2014 21:37
     Od grudnia 2013 do  czerwca 2014 roku uczniowie naszego gimnazjum realizowali program Centrum Edukacji Obywatelskiej „Solidarna Szkoła”, w ramach którego podejmowali w swojej społeczności lokalnej różne działania związane z wiedzą o historii polskiego ruchu Solidarności. Poszerzali również swoje obywatelskie kompetencje.
Więcej…
 
Poszerzając horyzonty – czyli spojrzenie młodzieży na otaczający świat PDF Drukuj Email
Wtorek, 19. Luty 2013 17:33

     W programie "Włącz się. Młodzi i media", prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Fundacją Evens, uczniowie poznają i uczą się języka mediów. Wyszukują i analizują informacje w prasie, radiu, telewizji i Internecie. Kształcą postawę krytycznego i świadomego odbioru treści przekazywanych przez media.

Więcej…
 
Gimbusy czyli „Młodzi przedsiębiorczy” w Bachowicach PDF Drukuj Email
Wtorek, 19. Luty 2013 17:27

     Bartek Kurdziel, Krzysiek Kadzik, Tomek Przejczowski i Patryk Szczepański to czworo gimnazjalistów, którzy uczestniczą w ogólnopolskim programie „Młodzi przedsiębiorczy”.

Więcej…