wolontariat
KOLĘDOWANIE Z KGW DLA CHOREJ PAULINY TOMSKIEJ ZE SPYTKOWIC PDF Drukuj Email

     Wraz z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Bachowic wolontariusze z naszej szkoły postanowili wspomóc Paulinę Tomską z sąsiedniej miejscowości Spytkowice. Paulina choruje na zespół Davika. Przez sześć lat leczono ją na stwardnienie rozsiane, bo lekarz postawił błędną diagnozę. Teraz choroba jest w takim stadium, że może tylko pomóc eksperymentalna terapia w Bangkoku. Jeden cykl leczenia to koszt stu tysięcy złotych.

Więcej…
 
Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej w Wadowicach PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 25. Styczeń 2016 00:00

     Tuż przed feriami tj. 15 stycznia 2015 roku nasze Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich udało się na wizytę noworoczną do DPS-u w Wadowicach. Pojechała również z nami polonistka - p. Beata, która przygotowała jasełka.

Więcej…
 
KWESTOWANIE NA RZECZ WOŚP PDF Drukuj Email

     W niedzielę 10 stycznia 2016r. 120 tys. wolontariuszy wyszło na ulice polskich miast i wsi. Wśród nich byli i członkowie naszego Szkolnego Koła Wolontariatu. Był to już XXIV finał WOŚP, podczas którego zbierano pieniądze dla pediatrii i geriatrii. Z naszej szkoły na ulicach naszej wioski kwestowało 7. wolontariuszy z klasy III gimnazjum, którzy łącznie zebrali kwotę 3.207,53 zł. Pieniądze przekazano do sztabu WOŚP w Spytkowicach.
     Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za każdy przysłowiowy grosik!!!

 
„ADOPCJA NA ODLEGŁOŚC” PDF Drukuj Email

„Czym jest uśmiech dziecka? Dla jednych promieniem słońca, który pojawia się po wielu pochmurnych dniach. Dla drugich szczęściem i radością, której z niczym nie da się porównać. Jeszcze innym przypomina własne dzieciństwo i zapach rodzinnego domu.
A czym jest dla Ciebie?” /
O. Arkadiusz Kukałowicz z Kenii
    
     Już od pięciu lat uczestniczymy w programie "Adopcja na odległość" za pośrednictwem Sekretariatu Misyjnego Ojców Franciszkanów w Gdyni. Chcemy pokazać, że nie jest nam obojętny los dzieci z Afryki, które nie mają takich szans rozwoju i edukacji jak my. Dzieci objęte programem najczęściej są sierotami lub pochodzą z rodzin patologicznych

Więcej…
 
<< Początek < Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dalej > Ostatnie >>

Strona 8 z 32