Szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu o Janie Pawle II: „JAN PAWEŁ II – PRZYJACIEL DZIECI I MŁODZIEŻY” PDF Drukuj Email
Sobota, 06. Maj 2017 18:06

     26 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach miały miejsce eliminacje do Gminnego Konkursu o Janie Pawle II: „Jan Paweł II – Przyjaciel dzieci i młodzieży”. Miały one na celu wyłonienie dwóch, 3-osobowych drużyn, które będą reprezentować naszą szkołę na finale gminnym w Ryczowie 17 maja 2017 r.

     Konkurs przebiegał w dwóch etapach edukacyjnych. Pierwszy obejmował uczniów szkoły podstawowej z klas I-III, którzy mieli do opanowania materiał z książki pt. „Jak być dobrym człowiekiem” autorstwa Małgorzaty Skowrońskiej i ks. Roberta Nęcka. Natomiast w drugim etapie (uczniowie klas IV-VI) czytali książkę „Najbardziej lubił wtorki – opowieść o życiu codziennym Jana Pawła II” abp Mieczysława Mokrzyckiego i Brygidy Grysiak.
     Po sprawdzeniu testów najwięcej punktów zdobyli i oni będą reprezentować naszą szkołę na finale konkursu w Ryczowie, uczniowie:
Radosław Smurzyński, Oliwia Ogrodnik i Justyna Sieprawska (wszyscy z kl. III B) oraz Łukasz Diprose, Milena Suska i Roksana Bartuś (uczniowie kl. IV). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesu w Ryczowie!

     Konkurs na etapie szkolnym przygotowały: Magdalena Balonek i Joanna Dębska.

Tekst i fotografie: JD