DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF Drukuj Email
Piątek, 14. Październik 2016 22:19

     Piątkowy poranek, 7 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bachowicach rozpoczął się wyjątkowo i bajecznie. Grupa uczniów klasy I i III gimnazjum wraz z młodszymi kolegami i koleżankami klasy IV i V szkoły podstawowej pod opieką nauczycielek języka angielskiego: pani Marzeny Chrapkiewicz i pani Eweliny Bułki przedstawiła baśń autorstwa Braci Grimm w języku angielskim pt: „Snow White and the seven dwarfs” („Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”).

Przeniesienie w świat baśni było możliwe dzięki znakomitej grze aktorskiej uczniów, przepięknym kostiumom oraz towarzyszącej muzyce, która pełniła ważną rolę w budowaniu baśniowej atmosfery.

     Po raz kolejny miłośnicy języka angielskiego  w naszej szkole pokazali jak można dobrze się bawić i jednocześnie uczyć się języka angielskiego. Po przedstawieniu odbył się konkurs wiedzy dotyczący znajomości słownictwa wypowiedzianego przez „aktorów” w przedstawieniu. Uczniowie odpowiadali bezbłędnie w języku angielskim. To najlepszy dowód na to, że nauka języka obcego staje się łatwiejsza i przyjemniejsza jeśli „włączymy” w nią nasze zmysły. Uczcie się języków!


CAST:

Narrator: Zuzanna Orlik

Snow White: Marta Wójtowicz

Queen: Weronika Szarek

Mirror: Agnieszka Kurdziel

Prince: Kamil Górkowy

Archer: Leszek Kajfasz

Guests: Emilia Balonek, Karolina Placek, Natalia Szczygieł, Katarzyna Bobak, Aleksandra Gawęda

The Seven Dwarves - Nikodem Kubarek, Łukasz Diprose, Oliwier Bałys, Miłosz Dębski,Tymoteusz Stańczyk, Mateusz Szydłowski, Mikołaj Świerguła.