Konkurs Wiedzy o Gminie Spytkowice PDF Drukuj Email
Środa, 07. Maj 2014 00:00

     28 maja 2014 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Spytkowicach odbył się „II Konkurs Wiedzy o Gminie Spytkowice”, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy o samorządzie lokalnym, a także budowanie lokalnego patriotyzmu wśród młodych mieszkańców gminy.

    Do testu, który składał się z pięciu części: charakterystyka geograficzna, rys historyczny, wydarzenia i informacje, test wiedzy ogólnej, test wizualno-dźwiękowy przystąpiło 6 uczennic z naszej szkoły:  Katarzyna Bobak, Agnieszka Kurdziel z klasy VI, Kamila Stańczyk z klasy V, Oliwia Miarka, Zuzanna Orlik i Karolina Placek z klasy IV. Dziewczynki rywalizowały o tytuł Dziecięcego Wójta 2014 z koleżankami i kolegami ze szkół podstawowych całej Gminy.  Po raz kolejny wysokie drugie miejsce w konkursie zajęła Kasia Bobak uzyskując 48 punktów, a tym samym tytuł Dziecięcego Sekretarza 2014. Swoją zaszczytną funkcję objęła 2 czerwca w tzw. „Dniu  otwartym” w Urzędzie Gminy. Wysoko w klasyfikacji końcowej uplasowały się: Agnieszka Kurdziel, która zajęła IV miejsce i Kamila Stańczyk – na V miejscu. Oliwia , Zuzanna i Karolina zajęły dalsze lokaty, życzymy im sukcesów w przyszłym roku. Zdjęcia można zobaczyć na stronie: www.gokspytkowice.pl
                                                                                                                                     opracowała: Janina Jezierska-Bobak