Społeczność ZSP w Bachowicach wdzięczna za Jana Pawła II PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 12. Maj 2014 17:02

     Dnia 25 kwietnia 2014 r. w Kościele Parafialnym w Bachowicach o godzinie 16:00 odbyła się Msza Święta z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

Msza Święta została połączona z częścią artystyczną w wykonaniu uczniów klasy IV pod kierunkiem pani Marty Firczyk i siostry Haliny Waliczek oraz zespołu „Cantare”, pod kierunkiem pani Dagmary Książek. Przedstawienie pt. „Papież Orędownik Miłości” przypominało sylwetkę Jana Pawła II jak również poprzez wiele pieśni i wierszy oddało hołd Papieżowi.

     Społeczność szkolna posadziła drzewo: „Dąb radości” na upamiętnienie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków.            

     W sadzeniu drzewa uczestniczyli ks. F. Jeleśniański,  dyrektor szkoły p. M. Balonek, przedstawiciel rodziców p. H. Pióro, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego J. Cieślik oraz uczniowie z młodszych klas. Przy dębie zamieszczono marmurową tablicę z napisem: A moje serce było i nie przestało być związane z wami”.