Wycieczka do Teatru „Banialuka” w Bielsku-Białej PDF Drukuj Email
Wtorek, 04. Marzec 2014 17:40
     Dnia 25 lutego 2014 roku nasze przedszkolaki  wybrały się do Teatru Lalek w Bielsku- Białej, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Bajka ta jest znana wszystkim dzieciom i tym młodszym, i tym starszym, jednak miejsce wystawianej sztuki, wspaniali aktorzy i gama kolorów nie pozwoliły się dzieciom nudzić. Z połączenia cudowności baśni i magii teatru powstało widowisko, które nie tylko urzeka, ale i uczy, dzięki czemu na długo pozostanie w naszej pamięci.

     Po obejrzanym spektaklu przyszedł czas na edukację teatralną dzieci tj. zwiedzanie teatru od zaplecza, możliwość bycia na scenie i bezpośredniego obcowania z aktorami. Dzieci miały możliwość "zabawy" z lalkami. Zwiedziliśmy również pracownię krawiecką i plastyczną, w której projektowane i szyte są piękne stroje na potrzeby danej sztuki. Potem udaliśmy się do pracowni stolarskiej, gdzie powstają różne drewniane lalki - rzeźbione i malowane. To był bardzo udany dzień!