Wizyta w Filharmonii Krakowskiej PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 02. Grudzień 2013 18:53

     W dniu 22.11.13r przedszkolaki z grup: „Biedronki”, „Słoneczka” i „Motylki” udały się do Filharmonii Krakowskiej celem poznania tego ciekawego miejsca.

Po zapoznaniu się z zasadami jakie obowiązują w tym miejscu dzieci miały okazję wysłuchać kilku wspaniałych utworów zaprezentowanych przez młodych  muzyków. Prowadzący spotkanie Babcia Melodia i Dziadek Rytmus w bardzo ciekawy sposób pokazali nam zakątki filharmonii, a także  zainteresowali  muzyką poważną. Dzieci  dowiedziały się jakie instrumenty wchodzą w skład orkiestry symfonicznej i  jaką rolę w orkiestrze pełni dyrygent .

Spotkanie to przybliżyło  dzieciom świat dźwięków, pokazało bogate instrumentarium. Kto wie, może po tej wizycie któryś z przedszkolaków zapragnie zostać muzykiem?