Tytuł LAUREATA w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia" i wyjazd do Rzymu!!! PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 09. Grudzień 2013 21:52

     29 listopada, po obradach Kapituły Projektu w Krakowie, otrzymaliśmy telefoniczną wiadomość, że projekt "Na pomoc człowiekowi" realizowany przez grupę wolontariuszy w ramach VII edycji Małopolskiego Projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia” został uhonorowany tytułem LAUREATA i główną nagrodą, którą jest wyjazd na siedmiodniową wycieczkę - pielgrzymkę do Rzymu organizowaną przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Patronat honorowy nad projektem objął: Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz – Arcybiskup Metropolita Krakowski, Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz – Administrator Diecezji Tarnowskiej, Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Jerzy Miller – Wojewoda Małopolski i Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty.

     4 grudnia odbyła się uroczysta gala w Filharmonii Krakowskiej, na którą przybyły wszystkie grupy wolontariatu z Małopolski, które zajęły I, II, III miejsca oraz wyróżnienia.

     Otwierając uroczystość Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, powiedział iż jest dumny, że to właśnie małopolska młodzież kosztem własnego czasu działa na rzecz drugiego człowieka. Z województwa małopolskiego, w tegorocznej edycji projektu, wzięło udział 3,5 tys. uczniów gimnazjów i szkół średnich ze 155 szkół, należących do pięciu Delegatur Kuratorium Oświaty w Krakowie. Z każdej Delegatury został wytypowany jeden Laureat – grupa realizująca projekt. Z rąk Księdza Kardynała szkoła otrzymała statuetkę, dyplom Laureata, a uczniowie kalendarz poświęcony Ojcu Świętemu Bł. Janowi Pawłowi II.

     Tym sposobem nasi uczniowie znaleźli się w gronie młodzieży małopolskiej, dla której w sobotę tj. 7 grudnia 2013 roku rozpoczęła się wielka życiowa przygoda. Cała szkoła cieszy się, że nasi uczniowie gimnazjum: Joanna Cieślik, Lidia Przejczowska, Angelika Gliwa, Małgorzata Stanek, Patrycja Balonek, Bartłomiej Kurdziel, Aleksandra Matura, Klaudia Przystał, Julia Przejczowska, Marcelina Kościelniak, Małgorzata Jodłowska, Karolina Orkisz, Paulina Sieprawska, Natalia Zyguła, Olga Gołba, Marlena Gołba, Karolina Kajdas, Daria Głąb, Aleksandra Michalec, będą mieli zaszczyt spotkać się z Ojcem Świętym, zwiedzić Rzym i inne miasta tj. Asyż, Loreto, Cascia, Padwa.

     Młodzież osiągnęła sukces nie tylko dzięki swojej pracowitości, lecz dzięki nauczycielom – p. Elżbiecie Marek i p. Agacie Fladze, które przygotowały scenariusz działań, pozyskiwały sponsorów i organizowały akcje, imprezy, spotkania itp. Podziękowania należą się również innym pracownikom szkoły, począwszy od Dyrektora Szkoły, Wicedyrektora – opiekuna Spółdzielni Uczniowskiej, pracowników stołówki, obsługi, konserwatora. Dziękujemy również rodzicom, mieszkańcom Bachowic, sponsorom oraz wszystkim tym, którzy wspierali nasze akcje charytatywne, kiermasze.

     Na dyplomie i statuetce wypisano słowa Jana Pawła II: „Miłosierdzie objawia się jako dowartościowywanie, jako podnoszenie w górę, jako wydobywanie dobra spod wszelkich nawarstwień zła, które jest w świecie i człowieku”.

Przez siedem lat w naszej szkole wydobywali dobro spod zła liczni uczniowie należący do Koła Wolontariatu – myślimy, ze dzisiaj są ze swymi młodszymi kolegami.

                                                                                            M. Balonek, E. Marek