"Święto Pieczonego Ziemniaka" PDF Drukuj Email
Niedziela, 20. Październik 2013 20:04

     W dniu 8 października 2013 r. po raz drugi w naszej szkole odbyło się „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Na spotkanie zaprosiliśmy pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Nr 1 z Wadowic (jedna mieszkanka domu opieki jest naszą rodaczką) oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bachowic.

     Impreza rozpoczęła się od oficjalnego powitania gości przez Dyrektor Szkoły p. Małgorzatę Balonek, po czym nastąpiło biesiadowanie. W czasie, gdy prażone się piekły, przy kawie i ciastku odbywały się liczne rozmowy. Nie mogło także zabraknąć wspólnego śpiewu, do którego chętnie włączali się wszyscy uczestnicy spotkania. Wystąpiły Panie z KGW z bogatym repertuarem dawnych przebojów oraz nasi wolontariusze. Uczennice z klasy III a gimnazjum zaprezentowały kilka znanych piosenek, a uczeń kl. 6 SP zagrał na organach niezapomniane melodie.

     Organizatorami tego wydarzenia byli członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu z opiekunami: p. Agatą Flagą, p. Elżbietą Marek, p. Magdaleną Jarosz.

Do przygotowania prażonych włączyły się również Panie ze szkolnej stołówki oraz Pan konserwator, natomiast Piekarnia "Maja" ze Spytkowic podarowała nam ciasto, a opiekun Spółdzielni Uczniowskiej zakupił produkty do pieczonych.

Dziękujemy wszystkim za pomoc !